Yalnızlık Sözleri

Yalnızlık sözleri yazımızda yalnızlık ile ilgili sözler, yalnızlığı anlatan güzel sözler ve yalnızlık sözleri 2020 bulabilirsiniz.

Yalnızlık Sözleri

Bir ağaç altına oturup tek başına kitap okumaya benzemiyor şehirdeki yalnızlık. Olmaması gereken bir yerde, olmaması gereken bir durum hissi veriyor.

Sen gittikten sonra yalnızlığım sanki günden güne arttı. O yalnızlık ki; sanki kalbimin ortasında koca bir delik açtı. Hem de hiç kapanmamak üzere…

Yalnızlıkla aram hiç iyi değil. Seninle olan anılarımızı sana anlatıyorum yokluğunda. Aklımı yitirirken kendimi izliyorum aynada. Yalnızlık hiç bana göre değil.

Hatırlar mısın hani, sensiz yaşayamam derdim? Şimdi sen sonsuza kadar yoksun ve ben yapayalnız yaşamaya devam ediyorum. Ardından, sadece gözyaşı dökebiliyorum. Elimden hiçbir şey gelmiyor, ne acı değil mi?

Boş duvarlar üzerime üzerime gelirken, nasıl sevebilirim ki yalnızlığı? Hadi yalnızlığı da kabullendim diyelim, nasıl kabullenirim senin yanında olmamanı?

Yalnızlığım yüzünden ne yiyip içmek keyif veriyor, ne de gezip dolaşmak. Bu yalnızlık sanki içimdeki tüm yaşama hevesimi çekip alıyor. Yalnızlıktan olacak bu gidişle sonum.

Gidişinin ardından düşünecek çok zamanım oldu. Yalnızlık bana, seninle geçen günlerimle hesaplaşmak için fırsat tanıdı. Anladım ki, yokluğun da varlığın da benim mutsuzluğuma sebep oldu.

Yalnızlık denen bu illeti senin yüzünden yaşıyorum. Gitmezsin, bırakmazsın sanırken terk edişinin şaşkınlığını üzerimden atamıyorum. Gidişin oldu ama dönüşün hiçbir zaman olmayacak biliyorum.

Her şey geçti gitti de bir yalnızlığım geçmedi. Hep kendi başımaydım şu hayatta, hep de öyle kaldım.

Yalnızlık her ne kadar acı verse de, mutsuz bir beraberliğin verdiği acıdan çok daha iyidir.

Gece karanlığında bir başıma kaldığımda, hissediyorum o acımasız yalnızlığı. Sana değil ama, sensiz geçen saatleredir yüreğimin asil kızgınlığı.

Yalnızlığı zayıflık olarak algılamayın. Aslında yalnız olan kişiler, hak ettikleri kişiyi bekleyecek sabır ve güce sahip demektirler.

Kurduğum hayaller yerine beni tek sarıp sarmalayan, bitmek tükenmek bilmeyen yalnızlığımdır. Sensiz bir yaşam, hak etmediğim tek şeydir.

Uzun yalnızlıklar, sadece asillerin işidir. Çünkü yanlarında birilerinin olmak için olması adına, gereksiz çaba sarf etmezler.

Elinizde bir kağıt, mum ışığında birkaç mısra karalamak için uğraşıyorsanız, asil bir yalnızlığınız var demektir.

Dilden çıkan kötü bir söz, kişinin aklının yalnızlığından kaynaklanmaktadır.

Ayrılık sözleri için tıklayın.

Hasretinle sırtımdan vuruldum ben. Kanım içime akar, yaşım içime akar. Nasıl bir yalnızlıktır bilemezsin sen.

Bakma gözlerimden yaşlar süzülüp ağlamadığıma. Nasır tutmuş gözlerim artık ağlamaktan. Akan yaşlar yanaklarımdan değil, yüreğime doğru süzülür artık. Kaç kelimeyle, hangi ansiklopedi ile anlatılır ki bu yalnızlık.

Birbirinden uzak esen iki ayrı rüzgarız biz. Birbirimizden habersiz, farklı diyarlara gideriz. Kavuşmamız imkansız, yalnızlık kaçınılmaz. Her şey olurda bir biz olamayız biz.

Sensizliğe alıştım alışmasına da. Birde şu kör olası yalnızlık olmasa.

Bir çiçeğin açması için sebepler olmalı. Bir insanında yaşaması için sebepler. Yalnızlığın acısını tatmış olsaydı. Acaba hiç terk edip gider miydi terk edip gidenler?

Şerefsizliğin kol gezdiği ortamlarda olmaktansa, yalnız kalmaktan asla korkmayın. Zira çevrenizde ne yalancı insanlar, ne vefasız dostlar olacaktır. Safkan yalnızlığınızla, baş başa kalacaksınızdır.

Sana koşar adım gelirken bitirdim ben yollarda günleri. Sen ise, ayrılıp giderken bitirdin benim ömrümü.

Ne zaman düş görsem, gözlerim korkuyla açılıyor. Hayallerim yıkık dökük, yarım kalıyor. Uzattığım eller hep boşlukta. Ve gözlerimden, iki damla yaş süzülüyor bu yalnızlıkta.

Gecenin karanlığının sardığı odamda, yaşıyorum yalnızlığımı acımasızca. Yıldızlar dökülüyor göklerden avuçlarıma. Kayıp giden yıldızlar. Sonrasında, yine bir başıma açıyorum gözlerimi sensiz gün ışıklarıyla.

Bir gece karanlığında gözlerin yıldızlara takılırsa, gözlerine hayran hayran baktığımı mutlaka hatırla. Ay takılırsa gözlerine, hayallerimiz gelsin aklına. Görürsen dalından düşüp kopan bir yaprak, terk edip gittiğin o günü hatırla.

Bir zamanlar, ıslanmamış mutluluk dolu gözlerim vardı. Kararmamış günlerim, tükenmemiş sevgilerim vardı. Kara bir yalnızlık, hepsini benden aldı.

Yalnızlık, milyonların içinde tek başına kalmaktır. Yalnızlık, tüm dünya yanında olduğunu söylese de, bir köşede tek başına ağlamaktır.

Vefasızlar yerine, hayalleri ile yaşamayı seçenlerin önemli bir değeridir yalnızlık.

Yalnızlığı Anlatan Sözler

Gece yarısı başlar benim yalnızlığım. Sabah olana kadar. Güneş eşlik eder tüm yalnızlığıma.  Oda terk edip gider beni, yıldızlar basınca bağrına.

Nereye baksam karşımdasın. Belki şu duvarın arkasındasın, belki mutfaktasın. Alışamadığım yalnızlığımın her anında bile, yine bir tek sen varsın.

Adını bilmediğim bir yabancıydı yalnızlık. Sayende, tüm hikayesini öğrenme fırsatım oldu.

Sevecek kimse yok ki hayatımda derken. Yalnızlığımı sevdim birden.

Yalnızlık, onurlu bir duruşla aşkı arayanlara verilen en büyük ödüldür.

Mavi derinliklerde boy vermek gibidir yalnızlık. Cesaret etmesini biliyorsan, kimi zaman zevk verir. Cesaret edemiyorsan, dalgalar alıp götürür.

Tüm denemelerime rağmen, alışamadığım ben kahrolası sensizliğe. Sana hep iyiyim dedim ama, o sensizlikte yaşlar süzülür yüreğime.

Ağlamayı bilmeli gözler. En azından, en yalnız kaldıkları zamanlarda. Gözlerden düşen damlalar bir acziyet belirtisi değil, onurluca sevmenin, üstün bir asaletin meyvesidir.

Bir gün kapını çaldığında yalnızlık, anlarsın benim sessiz feryatlarımı. Bir aşkın uğruna neler çekip, nasıl bir çileye katlandığımı.

Güvenim kalmadı artık dostum diyenlere. Yalnızlığıma sarılır ağlarım ben, senden ayrı her gecede.

En büyük dostumdur yalnızlığım. İki yüzlü insanların çirkefliğini, vefasızlığın her türlüsünü, yalnızlığıma sarılıp izlerim bir köşeden. Görürüm ki dost diye yaklaştıkları halde, karakter olarak beter olanlar var ölümden.

Ne sevdaya gücüm var artık, ne ihanetleri kaldıracak kuvvetim. İyi gün dostları, sahte sevdalar uzak dursun, ben bana zaten yeterim.

Bir kara gözüne sevdalanmıştı bu yürek, birde küçük özlemlerine.  Şimdi ikisi de kayıp gitti ellerimden, ikisi de yok şu sensiz gecede.

Bir tek seni istiyorum yalnızlığımda. Ne gökyüzüne döşenmiş yıldızlar olsun, ne bir sabah güneşi hayatımda. Bir tek sen yazılı ol, şu kara bahtıma.

Yaşantıları boyunca onur ve şerefi hep en sona koyanlar, yalnızların yaşadıkları onurlu bekleyişi asla anlayamazlar. Bazı sinekler vardır ki, her gördüğü pisliğe konarlar.

Adı yalnızlıktı okuduğum cümlelerin, yaşadığım çilelerin. Her okumamda titretiyordu sesimi. Her okuduğumda, kesmek üzereydi nefesimi.

Hayatımda yalnız bir kişi olsun istiyordum. Şimdi kendim yalnız biri oldum.

Eğer ki yalnız kaldığınıza inanıyorsanız, hayatta sizi güvendirip de güvencinizi boşa çıkaracak kimse kalmamış demektir. Bu nedenle, yalnızlığınıza çok fazla da üzülmeyin.

Anlat diyorsun ya durmadan. Nasıl anlatayım sensiz dakikaların nasıl geçtiğini? Nasıl anlatayım, her gece uyurken ne acılar çektiğimi? Sana sevdalı yüreğimin paramparça olduğunu, sensiz benim için bu hayatın nasıl durduğunu?

Ben onca dert ile paylaşırken, birde sen terk edip gittin neler çekeceğimi düşünmeden. Sana perişan halimi görüp, mutlu olma fırsatı vermeyeceğim. Aşkından ölsem dahi, artık yalnızlığı seçeceğim.

Benim helal yalnızlığım, senin haram aşkından daha makbuldür.  Ben sana sadece gönlümü değil, bütün ömrümü açtım.

Yalnızlığım sana basit görünse de, asla basit değil. Çektiğin acıdan, bir diğer acını yaşayamıyorsun mesela. Özlüyorsun ölümüne. Ve sonra kıskançlık krizleri başlıyor. Acaba şuan nerede, kiminledir? diye.

Ben için için seni yaşarken, senden başka herkesi içinde öldürdüğüm için bu kadar yalnızım.

Yalnızlık sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Değerlendirin

“Yalnızlık Sözleri” üzerine 15 yorum

    • kesin öyledir hiç yalnızlığı tatmayanlar bilemezler asla yanlızlık nasıl acı verir insana geçen her dakika boyunca…

      Cevapla

Yorum yapın