Sevgiliye Aşk Mektubu

Sevgiliye aşk mektubu yazımızda uzaktaki sevgiliye aşk mektubu, romantik aşk mektubu ve sevgiliye ağlatan aşk mektubu bulabilirsiniz.

Sevgiliye Aşk Mektubu

Sevgilim Bir tanem.

Bu satırları sana yazma cesaretini nereden buldum hiç sorma. Demek aşkın böyle şeyler yaptırma gücü de varmış.  Duygularımı sana anlatamadığım için yazmaya karar verdimse de aslında az sonra okuyacağın şeyleri yazabileceğimi sanmıyordum. Dedim ya aşkın çok tuhaf güçleri var. Öyle güçler ki bunlar; benim gibi bir insanı bile ele geçirebiliyor, şu satırları yazdırıyor.

Sevgilim Bir tanem.

Sana olan duygularıma dile getiremedim biliyorum.  Hatta yıldönümü, yaş günü gibi özel zamanları bile unutmuşluğum olmuştur. Biliyorum bu konularda da çok suçum var.

Ama sevgilim sana olan hislerimi anlatabilmek için illa özel bir güne ihtiyacımız mı var? Seninle olan her gün bana özel. Seninle olduğum her an Tanrı’dan bir armağan bana.  Bir anlatmayı becerebilseydim. Belki o zaman beni affederdin.

Senin gözlerinin içine aşkla baktığımda anlamalısın. Bazen üstünü sıkı giyin dediğimde ya da ceketinin en üst düğmesini bile kapattığımda anlamalısın bu insan sana değer veriyor, seni seviyor, üşütmeni hasta olmanı istemiyor. Ne yapayım benim de kendimi, aşkımı ifade etme yöntemim bu. Kızma bana ne olur. Dilim bir türlü aşk şiirlerine dönmüyorsa. Berbat sesimle sana bizim şarkımızı mırıldanamıyorsam. En sevdiğin müzikte seni dansa kaldıramıyorsam kızma. Sadece biraz anla. Aşkın kendini ifade etme yöntemi herkeste farklı işler. Aşkın lisanı her kişi de farklı farklı bulur kendine has sesini.

Bu satırları okurken eminim şaşırıyorsundur. Ne oldu, nasıl oldu da bana bunları yazacak gücü buldu diyorsundur. Dedim ya sevgilim aşkın tuhaf güçleri var. Beni bile ele geçirdi. Şu ciddi görünümlü kişiyi bile neredeyse bir yazar kıldı.

Bu mektuptan sonra eminim, bir bakışımla sana olan sevgimi anlatmaya çalıştığımı, ceketinin üst düğmesini kapatırken seni korumaya çalıştığımı anlayacaksın.

Kim bilir belki bir gün berbat sesimle sana bizim şarkımızı bile mırıldanmaya çalışırım. Ayağına basmayacağıma söz veremiyorum ama  seni en sevdiğin müziklerle dansa bile kaldırırım.

Şimdi bir kez daha okudum yazdıklarımı. Hislerimi bu kadar açık ifade edebileceğim kimin aklına gelirdi. Dedim ya sevdiğim. Aşkın gerçekten de tuhaf güçleri var.

Sevgilinize aşkınızı daha iyi anlatmak için aşk sözleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Aşk Mektubu

Canım Sevgilim.

Bu hasret dolu günler insana sigara üstüne sigara içiriyor sanki seni bana getirebilecekmiş gibi, sanki sigaramın dumanı sana benden haber edecek, hali mi anlatabilecekmiş gibi.

Canım Sevdiğim.

Aramızdaki bu mesafeler, bu yollar değil bana ağır gelen. Biliyorum ki; sevdalının yüreği bir kuş gibidir. Ne mesafe ne yol, ne de sınır tanır ama sana olan aşkımı anlatamadan şu dünyadan gidersem gözlerim açık kalır. Ben bunun telaşındayım. Bir de beni unutursun demiştin ya o gün senden ayrılıp buralara gelirken, işte unutmak ne demek her gün burnumda tütüyorsun; Yokluğunla daha da büyüdü sana olan sevgim demek için burada yazmak istemem.

Sana bir günümü kısaca anlatayım. Sabah kalkıyorum. Aklıma gelen ilk şey ne oluyor biliyor musun? Sevdiğim yârimle aramda kaç kilometre var. Daha gözümü açar açmaz gözlerimi diktiğim sararmış tavanda bunları hesaplıyorum. O günün ilk saatinde bilsen yatağımdan nasıl da zor kalkıyorum.

Üstümü giyinip yollara düşerken omuzum düşük ağzımda sigara daha kahvaltı bile yapmadan. Aklıma yine sen geliyorsun. Ne çok kızardın bu huyuma değil mi? Biliyorum kendimi zehirliyorum ama ne yapayım bir sigara daha yakıyorum diğerini bitirir bitirmez.

İş yerinde bir sürü saçma sapan işlerle cebelleşirken, tek hayalim akşam olsun da evime çekileyim, sevdiğimin hayaliyle olsun baş başa kalayım oluyor.  Yine kızacaksın biliyorum ama bir kadeh rakı koyuyorum mütevazı soframa. Resmine bakıp bu yazdıklarımı sana anlatıyorum fonda çalan senin en çok sevdiğin şarkı, kadehim, sigaramla beraber senle sohbet ediyorum.

Bir kadeh diğerini getiriyor, sigaram onlara eşlik ediyor. Fonda Müzeyyen abla çalıyor. ‘’Sesinde şarkısı aşkın, ömrüm ziyan olup gidiyor.’’

Ertesi gün bir baş ağrısı ekleniyor, gözlerimi açıyorum, yine soruyorum kendime, sevdiğimle aramda kaç kilometre var. Bugün de günlerden sensizlik diyorum. Omuzlarım düşük bir sigara yakıp yollara düşüyorum.

İşte canım sevgilim. Benim sensiz geçen bütün günlerimin özeti bu kısaca.

Hani demiştin ya bana, o gün şehri bırakıp giderken; Unutursun sen beni, işte bu sözlerine yeterince cevap verdiğimi umuyorum. Ne olur böyle düşünme bir tanem. Ben seni seviyor ve sadece seni düşünüyorum

Biliyorum seni benden alan yolların beyaz şeritleri hoşça kal derken bana yine aynı şevkle bir gün hoş geldin de diyecek bana. Seni Tanrı’ma emanet edip günlerimi, çilemi burada dolduruyorum.’’

Aşk mektupları paylaştığımız sevgiliye aşk mektubu yazımızın sonuna geldik.

.

10 Yorum

 1. yaren yaren 10 Aralık 2018

  çooook güzellllllllllllllllllllllllll

  • Anonim Anonim 17 Aralık 2018

   Çokmu güzel yaren ??

 2. ECEM21☾★ ツ ECEM21☾★ ツ 20 Aralık 2018

  çok güzellllllllllllllllllllllllll ??

 3. kevser kevser 8 Ocak 2019

  daha iyi olabilirdi bence… *-* 😀

  • yavuz yavuz 22 Şubat 2019

   Sen daha güzelsin
   yavrum

 4. emine emine 12 Şubat 2019

  çok güzel

 5. Anonim Anonim 22 Şubat 2019

  Sana katılıyorum’KEVSER’ bencede daha gùzel olabilirdi ben benim hayatım hep mektup yazmakla geçti kimse benden iyi mektup yazamaz( EMİNİM )

 6. Anonim Anonim 25 Şubat 2019

  harıka kuzular

 7. Anonim Anonim 10 Şubat 2020

  fatma benim adim

 8. Usududusu Usududusu 7 Nisan 2020

  Urudufu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat