Sert Sözler

Sert sözler yazımızda en sert sözler, birbirinden güzel sert yazılar, kısa sert sözler, anlamlı sert mesajlar ve sert laflar bulabilirsiniz. Sert sözleri kırıldığınız insanlara atar yapmak için kullanabilirsiniz. Özellikle sosyal medyadan mesaj gönderebilirsiniz.

Sert Sözler

Çakmak çakmayı bilmeyen, gemileri yakmaktan bahsediyor. Gülmeye de ihtiyacımız var dostlar. Böyle soytarılar, bizi çok güldürüyor.

Vefasızlığın en net adı, kahpeliktir. Edilen tüm laf kalabalıkları, vefasızlığını kılıfına uydurmaya çalışanlar içindir.

Kahpelik son moda diyorlar. Son moda falan olduğu yoktur efendim. Kahpelik aslında her dönemin modası olmuş, başarılı bir çalışmadır.

Kimsenin kılık kıyafetine aldanma paşam. Kıyafeti olmayıp adam olanlar olduğu gibi, en pahalı kıyafetler içinde, adamlıktan zerre nasip almamışlarla doludur bu yaşam.

Yamuk insanlara ne yaparsan yap düzelmezler. Bazen düzelmedikleri de iyidir. Hepsi düz olsa, durmadan uykunu getirirler.

Turşu suyu kadar memnun edici tat veremeyen bazı kadınlar, kendilerini neden şarap gibi sanırlar?

Hep doğruların yanında yer almaya çalıştım. Adam olmayanları, hayatımın gerisinde bıraktım.

Delikanlı sözler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sen onun gülüşüne hasret olursun, o verdiği tüm sözleri unutup, gider başkasına gülümser. Kahpelik vazgeçilmez bir moda olmuş. Kahpe olana koyulması, artık insanlarda alışkanlık olmuş.

Şeref kelimesini n şerefsizlerin ağızlarında sakız olduğu bir dünyada, yüreğin ne kadar mert olursa olsun yaranamazsın. Adam olanla yol tutmaya çalışsan da, kahpelikte doktora yapmışlar karşısında kolay kolay kazanamazsın.

Beni sevebilme ihtimalin olduğunu falan düşünmüyorum. Bu adam bu kahpeyi nasıl sevmiş demelerini, engellemeye çalışıyorum.

Kahpeler bilmez şu hoyrat yüreğin içinde koşuşan deli tayları. Para, makam, şan, şöhret olmuş onların tek inançları.

Bindiği lüks arabayla üstünlük taslayıp hava atanlar, bilsinler ki aslında o arabanın lastiğindeki hava kadarlar.

Lafa söze katlanırda insan. Şerefi olmayanların sürekli şereften bahsederek ortaya laf söylemesine katlanamıyor. Bilen zaten ne mal olduklarını biliyor da, tanımayan bilmediği için inanıyor.

Dost olanın yüreğine can feda. Namussuzluk peşinde koşanın yüreğini ise, hiç düşünmeden bırakırız yarı yolda.

Ellerimle topladım sana en güzel çiçekleri. Dilimden dökülürdü en güzel kelimeler. Ama özür dilerim unutmuşum. Güzellikten anlamazmış kahpeler.

Nerede çakal varsa beni buluyor. Veteriner değilim, bu yüzden bunlarla uğraşmak zaman alıyor.

Sağı solu kalkmış insanlar. Kendilerini adam sanırlar. Biz naylon delikanlılarla uğraşacak yaşı çoktan geçtik. Acı gerçekler ile iyice piştik.

Hayat benim olduktan sonra, efendide benimdir şahta. Hiçbir zaman, hiçbir şey için meyletmem üç kuruşluk çakallara.

Kendini vazgeçilmez zannedenlere sadec

e gülüyorum. Vazgeçilmez olduğunu zannedenleri, geçmişimin en pis çöplüğüne gömüyorum.

Hayatta öyle şerefsizler var ki, tek mutlulukları başkalarının acılarıdır. Bu şerefsizler şunu iyi bilsinler ki, bir gün o acıların daha büyüğünü, kendileri yaşayacaklardır.

Şimdiki aşklar geçmişten çok farklı. Eskiden insan sevdiğinde, yüreğiyle ölümüne severdi. Şimdiki birçok sevenin neresi ile sevdiği malum.

Sevmenin bedelini en ağırından öderim. Öderim ama, hiçbir alçağa onurumu ezdirmem. Kahpe olanın yanımda yeri yoktur. Öylesini yanımda, köpek diye bile gezdirmem.

Adın geçmesin ne şarkıda ne şiirde. Tahammülüm kalmadı artık benim bu hayatta, hiçbir kahpeye.

.

En Sert Sözler

Zengine kaça aldın diyenler, garibana nereden aldın diye soruyorlar. Parası olmadığını düşündüklerini, kendileri gibi haysiyetsiz zannediyorlar.

Öyle namertler tanıdım ki. Bugün sırtını sıvazlarlar. Yarın sırtından ilk onlar vururlar. Anlarsın ki aslında sırtını sıvazlamıyormuş. Kahpece vuracağı, sağlam bir yer arıyormuş.

Nicelerini gördüm ben şu hayatta. Ne kanı, ne bedeni üç kuruş etmez. Etmez ama dünyanın adaletidir bu. Bu tipler hiçbir zaman bitmez.

Şerefimle yaşıyorum diyen kimilerinin şereften tek kasıtları, satıldıkları ücret olsa gerek. Paranın karşısında eğilip bükülenler, şerefi o kağıt parçası zannederler.

Yoklukla kötürüm olsak da, asla eğilmeyiz namerde puşta. Bir lokma ekmek, bir kuru soğan. Yiyerek boyun eğmiyorsan namerde, işte budur seni adam yapan.

İki yüzlü olma dostum. Hangi yüzüne tüküreceğimi düşünmekten dahi yoruldum.

Benzer yazı: Müptezel Sözler

Kendini yüksek yüksek dağ zannedenler. Kendinizi fazla yüksek zannetmeyin. Bende öyle kuvvetli bir rüzgar var ki. Kumdan yığılı bir tepe olduğunuzu anlamanız, çok kısa bir zaman alır.

Yaptığı o kadar kahpeliğe rağmen kendini unutulmaz zannediyorsun ya, işte en fazlada buna gülüyorum. Kahpeleri unutmak, hatta geçmişin çöplüğüne gömmek, benim en iyi huyum bunu biliyorum..

Yoksulu, garibanı hor gören kahpeler. Cebinizdekinin getireceği itibar, sizin gibilerin nezninde sizi adam eder. Bu yüzden adam zannedileceğim diye, bizim gibi insanların yanında boşuna kendinizi etmeyin heder.

Biz rakıyı susuz içeriz. İnsanı kahpesiz severiz. Çünkü rakının susuz olanı çarpmaz, kahpeliklerle dolu olan sözde insancıkların çarptığı kadar.

Asliyetinde olmayan adamlık için, kendini asla heder etme paşam. Bazı şeyler sonradan olmuyor insanda. Böyledir bu alemde yaşam.

Okulu olmadığı halde, en fazla mezun veren tek şey kahpeliktir.  İşin garibi ise, bunun diploması da yok. Alnına otomatik olarak yazılıyor.

Çayın şekersizine eyvallah ama, insanın şerefsizine alışmak imkansız. Vücut çayın şekersizini kabul etse de, insanın şerefsizini kabul edemiyor be hafız.

Yük için yaratılmıştır her eşek. Ama ne için yaratıldığı bilinmeyen birçok gevşek, var şu hayatta.

Bizim alem diye bildiğimiz, sizin bildiklerinizden çok ama çok farklı. Bizim alemde dost satılmaz. Elini tuttuğun yarı yolda bırakılmaz. Gariban dışlanmaz. Gücümüzün yettiğine değil, haksız olduğunu bildiğimizedir.

Şerefi namusu üzerine yemin edipte, namusunu şerefini ayaklar altına alanlar, sizin olsun söylediğiniz en şerefsiz yalanlar.

Atı kıskandırmak için binilen eşekler, kendilerini küheylan zannediyorlar. Aslında görenlerin, onlara hala eşek dediğini bilmiyorlar.

Tamam kahpelik moda ama, bunu ele güne karşı sergileme her fırsatta. Çünkü kahpelik, her zaman yenilenen bir moda.

Aşkı iki öpücük zanneden namussuzlar, kendilerini en namuslu sanırlar. Devir öyle değişmiş ki, elden gözden düşmüş kendini delikanlı sananlar. Sıcağa göre şekil alır olmuş kaşarlar.

Kimin ne mal olduğunu yüzlerine vurmadıkça, kendilerini kaliteli mal zannediyorlar. Aslında çürümüş ve bedava versen alınmayacak olduklarını asla bilmiyorlar.

Boşuna şereften bahsetme. Şeref senin gibi insanların yanından dahi geçmeyecek, oldukça önemli bir haslettir. Senin gibilerinin dilinde şeref, her zaman layık olduğu yere hasrettir.

Sevgiyi ve aşkı sadece cüzdanda arayanlar, hayatlarının en özel günlerinde bile, o cüzdan arasında sıkışıp kalırlar.

Sert sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat