Platonik Aşk Sözleri

Platonik aşk sözleri yazımızda karşılıksız sevdiğiniz kişilere gönderebileceğiniz karşılıksız aşk sözleri ve platonik aşk sözleri bulabilirsiniz.

Platonik Aşk Sözleri

Öyle tutuldum ki sana.  Mesafelerin hiçbir anlamı olamaz benim için. Kim demiş ki uzaktasın. Kurduğum hayallerdesin, Sevdiğim çiçeklerdesin. Baş koyduğum yastıktasın. Gece karanlığında, odamda yanı başımdasın.

Anlamını yitiren sözlerde ararım seni. Küçük bir çocuğun, en masumane göz yaşlarında. En saf duygularla aşığım sana. Yardım eyle ey güzel! Delice vuruldum ben sana.

En güzel sözler, en güzel şarkılar ve en anlamlı mısralar! Öyle tarifsiz bir aşkla sevmişim ki ben seni. En güzel diye başlayan her şey, bu aşk karşısında anlamsız kalırlar.

Her daim aklımdasın. Peki sen ne yapmaktasın? Sende beni düşünüyor musun? Yoksa, bahtım gibi kara gökyüzüne mi  bakmaktasın? Alsan eline kağıdını kalemini. Birazcık sevda karalasan. Her seferinde yazdıklarını beğenmeyip, gün ağarıncaya kadar yazsan. Sonra versen gökyüzündeki bir meleğe, belki bana getirir diye. Ya da biranda sen kendin gelsen. Sen kokan aşk mektubunu, kendi ellerinle bana versen.

Kırk ikindi yağmurları gibi olmasın sevdamız, yağıp ve geçen. Toprağa, topraktan ağaca, ağaçtan havaya yansıyan bir oksijen gibi olmalı. Bizlere hayat verirken, tüm dünyaya yayılmalı.

Öyle büyük bir sevdayla bağlıyım ki ben sana. Sığdıramadım seni koskocaman dünyama. Sen gidersen yarım kalacak tüm hikayeler. Seninle tamamlanacak, anlam bulacak tüm aşk romanları, tüm heceler, tüm şiirler.

Leylalar kıskandıracak bir aşkla seviyorum ben seni. Mecnun’un çölleri basit, Ferhat’ın dağları küçük kalır. Bu aşkı görseydi eğer. Aşkından yanan Kerem, bir kez daha yanar. Hiçbir aşk kahramanına özenmeye hacet yok ey sevgili. Uzatırsan ellerini, yazabiliriz en güzel aşk destanını.

Karanlık gecelerimdeki yıldızım. Seni çok seviyorum. Sensiz kaldığım gecelerde, seni gökyüzünde arıyorum.

Tüm dertlerime dermandır senin aşkın. Umursamaz tavırlarıma, çeki düzen vermektir seni sevmek. Ne aldığım oksijen, ne toprak, ne de su! En büyük yaşamam sebebimdir gözlerin!

Bir Yusuf olmuşum senin aşkınla. Gözleri can yakan bir Zeliha’da kalmışım. Aslı’yı bulmuşum senin aşkınla. Kerem olup kızgın çöllerde yanmışım! Bir aşkın umudu için en umulmaz çölleri de aşarım, Yusuf olup, atıldığım kuyudan da çıkarım. Yeter ki sen, bir ömür gözlerimde öylece kal yeter.

Aşkın için yazılacak her söz, gözlerinde anlamını yitirir aslında. Öyle büyüleyici bir güzelliğin var ki, yazmak için yazan şairler gibiyim. Başladığım bir cümlesin. Anlamlı kelimelerle bitirmeliyim.

Yaşıyorken bir hazan mevsimini, aşkınla buldum ben çiçekler açtıran mevsimi. Bir gülüşünle yeniden yeşerdi bak dallarım. Bir bakışınla açtı güllerim, patladı tomurcuklarım.

Aşık bir bebek gibidir. En güzel duygularla beslemek gerekir. Atacağı adımları öğretmek, öğrettikçe öğretmektir. Bazen sevmenin, daha ötesinde de sevmektir. Başladığın en anlamsız cümleyi bile, en anlamlı bir şekilde bitirmektir.

Geçmiş yaşanmışlardan ibarettir. Silmek atmak belki zordur ama, sana her bakmamda bir kez daha siliyorum. Benimde sevdim zannettiklerim varmış. Gözlerin gözlerimde kalınca anladım ki, ben ilk defa seviyorum.

Gözlerin.. Kaşların.. Saçların.. Rüzgar titret eşsiz güzelliğin karşısında.. Sana olan bir tutkuyum ben.. Kendimi bulurum ben sende, dinlediğim her şiirde.  Çalan her aşk şarkısında.

Karşılıksız Aşk Sözleri

Kalbimde heyecan, bakışlarımda ürkeklik oldun. Belki ilkim değilsin ama, gözlerim gözlerinin yeşiline değdiği zaman, en  sonum oldun.

Yıllardır hasret kaldığım. Hayaliyle uykuya daldığım. İçimdeki sızım, adını haykırışım. Bir ömür boyu birlikte olabilmek dileğiyle, İyi ki hayatımdasın.

Sevdaya kanat çırpan bir kuş misali, ne kadar uzağa gitsem de yine sana, yuvama dönüyorum. Kah içimi sızlatırsın, kah canımı yakarsın. Ne yaparsan yap tüm dünyam olarak kalacaksın. Çünkü seni ölümüne seviyorum.

Ben sende demir attım tüm gereksizliklere. Hece hece adın var gökyüzümde. En sığ liman olsan, yinede sana sığınacağım. Tuttuğum bu elleri, bir ömür boyu bırakmayacağım.

Gözlerin değdiğinde gözlerime, aşkın o an inmişti yüreğime. Sen benim kabul olmuş duam, gerçekleşmiş hayalimsin.  Vazgeçilmezim. Hem evvelimsin, İnşAllah hem de ahirimsin.

Bir gün bu aşkın faili ben olsam bile, dilerim ki gözlerinle yargılayıp, yine yüreğinde mahkum edersin.

Sen benim; başlayıp da bitiremeyeceğim şiirimsin. İlhamı sen, duygusu sen. Hecesi sen, mısrası sen. Bu kadar sen varken, en usta şair edasıyla yazıyorum ben.

Sensiz uyandığım her gün büyütüyor hasretini. Daha büyük kelimeler dökülüyor artık kalemimden. Bu kadar uzatma, ey düşler ülkemin prensesi. Artık bekletme! Biran önce çık gel!

Özlemim. Beklenenim. Seni ne kadar sevdiğimi sorma bana. Sonsuzluğun sonu desem, o bile az kalır. Hudut çizemem sevginin karşısında.

Gecemde aysın, sabahımda gün ışığım. Kalemimden dökülen en güzel cümlemsin, sana delicesine aşığım.

.

Yıldız yıldız gözlerine vuruldum ben. Güneşin gülümsediği saçlarına vurgunum. Anlasana ey zalim. Ben sana hayat kadar tutkunum.

Bırakma ne olur ellerimi. Perçin perçin vurulmuşum ben sana. Benim için dünya bir yana, sen bir yana.

Duygu duygu yazdım seni kalbime. Çok şey anlatır “aşk” olsa da tek hece.

Yetiyordu uzaktan uzağa bir bakışın. Sevildiğinin farkında olmadan gülücükler saçışın. Belki bana yar olmazsın ama, ömrüm oldukça kalacaksın aklımda.

Sevmek her zaman dokunmak ve karşılık görmek değildir. Uzaktan uzağa, hayaller deryasında sımsıkı sarılmak, hayallerde onu en güzel köşeye koymaktır.

İmkansız bir aşkın esiriyim. Düşlerimde büyüttüm ben seni. Tutamasam da ellerini, bilmesen de sevdiğimi. Öyle çok sevdim ki seni. Ansızın çekebilirim kendi ipimi.

Hiçbir karşılık beklemedim seni severken. Masum bir çocuğun, cansız bir oyuncaktan karşılık beklemediği gibi. Yavrusunu besleyen bir kuşun, yavrusundan karşılık beklemediği gibi. Sevgimle büyüttüm, sevgimle yaşattım seni.

Adına yazılmış yüzlerce şiir, binlerce kelime var. Karşılığını alamasam da, en güzel şiirim sen kalacaksın yar.

Bir umutsun içimde. Olmasa da, olacağına hep inandığım bir umut.

Gözlerin gözlerime her değdiğinde, sil baştan aşkı buluyorum ben sende. Yeniden severcesine.. Dirilip ölürcesine..

Karşılıksız aşk sözleri paylaştığımız platonik aşk sözleri yazımızı burada sonlandırıyoruz daha fazlası için aşk sözleri yazımıza bakabilirsiniz.

2 Yorum

  1. fidan fidan 26 Aralık 2018

    Çok manalı. TEŞEKKÜR EDERİM

  2. cinare cinare 22 Şubat 2019

    .cox eladir .yazib sevgilime gondersem olar? gonderirem haqqinizi halal edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat