İllegal Sözler

İllegal sözler yazımızda illegal mesajlar, etkileyici illegal laflar ve 2020 yılına ait illegal sözler bulabilirsiniz.

İllegal Sözler

Hayata karşı bir bakış açımız var. Bu bakış açımızı değiştirecek bir delikanlı bir kanun yok. O kanunları yazan bizim kanımız canımızdır.

Tesbihi çekmek zor değil. Zor olan tesbihi elinde tutabilmek. Bizim elimizden tesbihi alacak yiğit doğdu da bizim mi haberimiz yok.

Bizde olan ağırlığı sizin teraziniz tartmaz. O yüzden ne yanımıza yaklaşın ne de yolumuza çıkın.

Hayat bir kavgaya benzer. Bu kavgada lider olmak istiyorsan adaleti öğren. Adaletle davranan insan her zaman kazanandır.

Gidişin uyuşturucu gibi oldu. Önce kanımdan bir şeyler çekildi. Sonra canım yanar oldu. Bilmiyordum bendeki yerinin böyle derin olduğunu.

Dünya yalan doğrudur. Bu yalan içerisinde tek doğru biziz. Bunu sen ve senden sonrakiler de bilecek. Aklına mıh gibi çakacaksın.

Kargaların olduğu yerde kartalın ne işi var. Biz kanatlarımızla her yere ulaşırken karga gibi çöplüklerde gezmeyiz.

Hava şartları ne olursa olsun biz gideceğimiz yere ulaşırız. Çünkü bizim tek korkumuz yârin yanımızdan gitmesidir. Bunun dışında korkumuz yoktur.

Senin karakterin oturmamış. Çünkü sen sana gelen güzelliği göremeyecek kadar kör, sevgi sözcüğünü duyamayacak kadar sağırsın.

Ben adam yerine koydum. Koyduğum yeri beğenmiyor. Adamlık mesele değil mesele şahsiyet meselesidir. Herkes kendini adam zanneder. Adamlık zannetmekle değil karşındakinin bilmesi iledir.

Kanuna karşı saygılı olmak herkesin görevi. Ama bizim dürüstlüğümüz kanunlardan da öte. Bizle olacaksan bilmelisin ki bizim kanunlarımız sadece bize göre.

Ateş olsanız ancak sigaramızı yakarsınız. O yüzden fazla ısınmaya çalışmayın. O ateş anca sizi yakar bizi değil.

Senin verdiği hüküm bizim anca hoşumuza gider demeyeceğim. Çünkü senin verebileceğin ne hüküm var ne de bu hükmü verebilecek karakterin.

Krallıkta gözümüz yok. Biz bir kişinin gönlünde yer alsak en büyük kral biziz. Bize gönlünü açanlara selam olsun.

İdamdan sonra gelen af bizi memnun etmez. Biz verilen hükme boyun eğdik. Gerisi bizde yalan.

İllegal Laflar

Biz laf olsun diye konuşmuyoruz. Söylediğimiz lafın ağırlığı vardır. Bu ağırlıkta kalmak istemiyorsan kenara çekilme uzağımızda dur.

Yarım kalmış filmleri tamamlayan benim. Başrolde oynayacak olan da benim. Ben yazdım ben final yaparım. Bu filmi izleyecek de senin gözlerin.

Herkes ayrı bir havada ayrı bir artislikte. Bilmiyorlar ki filmleri çeken yönetmendir. O yönetmeninde ben olduğunu öğretme zamanı.

Bizim emeğimiz terimizden oluşur güzelim. Bu ter öyle bir terki burnuna güzel kokudan başka bir şey vermez. Başka bedenlerin boş terlemesine benzemez.

Hak ettin ise hayatımdasın. Hak etmedin ise yerin dibindesin. Yanımda durusunda elini tutar kalbini kalbime koyarım.

Sana ben insan ol demiyorum. Beceremiyorsun biliyorum. Bazı taklit yeteneğini geliştirip insan gibi davranmaya çalış.

Silahlar çekildikten sonra merminin bir saygısı olmaz. Mermi saygı yerine nefret kusar. Hak etmeye değil hak edene yol alır.

Sırtımız yere geldiğinde kardeşim dediklerimizi göremez olduk. Hani kardeş varken sırtımız yere gelmezdi. Bunu biz sonradan öğrendik.

Çok üzerime gelmeye başladılar. Sıkıldım biraz. Dağıtmak istiyorum her yeri. Ama sen geliyorsun aklıma. O yüzden susuyorum sessizce.

Hayatı artık illegal yaşıyorum. Çıkmayın karşıma kalbinizi kırarım. Çünkü ben artık bu alemin kralıyım.

.

Mayınların neden patladığını biliyorsundur. Üzerine basarsan gözlerini ahirette açarsın. Benimde damarıma basma, patlamanın sesini duyamaz olursun.

Bizim sarayımız yok. Ama bilesin ki dünya güzeli bizim gönüllerde tahtlarımız, saraylarımız var.

Kader yazıldı ise bize boyun eğmek düşer. Kaderimiz bir mapushane gireriz yatarız. Bize gönderdiğin bir tebessüm ile hayata sarılırız.

Bizim şımaracak bir dayanağımız olmadı. Tek dayanağımız bize bakan bir çift göz oldu.

Yapılanın altında kalmayacağımı söyledim. Bana yapılanın iki mislini yapacak kadar da cömert bir insanım.

Gemiler limana geldiğinde yalnızlık çöker. Deniz hasret ile bekler. Tıpkı benim seni beklediğim gibi. Limandayım ama sana ulaşamıyorum.

Hayatta iki şeye önem verdim. Araba ile giderken kavşaklara bir de hayatıma girip de yavşaklık yapanlara.

Kafamızın bize hesap sorduğu asla görülmemiş. Çünkü biz kafamızın hep dediğini yaptık. Kalbimizin dediğini ise hep hapsettik.

İpini koparıp giden hayvanı ben yanıma almam. Çünkü köpek bağlı iken uslu ayrılmışsa uyuz olur.

Gittin ise arkandan ağlamam. Biz yanımızdan gidenlerin cenaze namazını kılar arkasından tebessüm ederiz.

Kurt misali tek gezeriz. Sanma biz tekiz. Çünkü kalbimizdeki güç dağları oynatır senin kalbine korku verir.

Odaya girdiğinde oda aydınlanıyor ise onu seviyorsundur. Oda karanlık ise suç onda değil senin aydınlanmayan kalbindedir.

Karakterin küçük ise söylediğin laf büyük sanma. Büyük laf edeceksen küçülmeyi bileceksin.

Güneşe racon keseceksen önce yanmayı bileceksin. Eğer bir kere bile yanmamış ise güneşe çıkmayacak karanlıkta kalacaksın.

Gözümden akan yaşlar gözümden değil. Kalbimin kanamasındandır. Gidişin gözlerime değil kalbime vurdu bilesin.

Biz senin fotoğrafını çekip öyle bir yere hapsettik ki. Kimse görmesin bilmesin istedik. Sen şunu bilemedin hapsettiğimiz yerin kalp diyar olduğunu. Öğrendiğin de ise çok geç kaldın.

İllegal sözler yazımızın sonuna geldik.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat