Hayat Sözleri

Hayat sözleri yazımızda hayata dair sözler, en anlamlı, en güzel hayat sözleri bulabilir bu sözleri sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Hayat Sözleri

Ömrümü törpüleyen ne varsa, sahip çıkıp ödüllendirdin hayat. Belki de sayılı günlerim kaldı bilmem, senden bir beklentim kalmadı heyhat.

Küskünlüğüm aslında sana değil hayat. Senin karşıma çıkardığın vefasızlara. Kıymet bilmeyen, iki yüzlü dost sandıklarıma.

Bir türlü anlaşamadık seninle. Her ne kadar anlaşamasak da, yaşamaya değersin yine de.

Öyle anlamsızsın ki hayat. Bir kumarbazın oynadığı şans oyunları gibisin. Bugün kasa doluyken, bir gün yine aynı kumarda, tüm kazandıklarını kaybedersin.

Bu kadar gelme üstüme. Bir kez merhem olmadın bir derdime. Ellere verdiğin mutluluk ve zenginlik, benim için bir kez olmadı umut.

> Anlamlı sözler < için tıklayın.

Unuttum be hayat. Senden geleni de, vefasızların ettiklerini de. Şimdi gitme vakti. Bakalım, hangi dost bildiklerim kaldıracak cenazemi.

Hayat karşınıza her türlü engeli çıkarıp, yere yüzüstü düşmenize neden olabilir. Ama onun zorlukları karşısında gerçekten mücadele etmek ve kazanmak istiyorsanız, yerde fazla beklemeden ayağa ve atağa kalkmalısınız.

Hayat dediğin ilk durağı doğum olan, son durağı ise ölüm olan bir yolculuktur.

Aşkın temeli hayattır. Aşk yoksa, hayattan beklentilerde yok denecek kadar azdır.

Eğer ki tek kişilik bir hayat yaşıyorsanız. Yanınızda ikinci kişi olana kadar, yine hayallerinizi tek kişilik kurmaya devam edin. Hayatta birçok şey, beklentilerinizin altında kalabilir.

Öyle anlar yaşarsın ki hayatta. En kalabalık anlarda, kimseye çarpmamak için çokta gerekli olmayan çabalar sarf etmen gerekebilir.

Hayatı yaşarken, en yüksek zirveye tırmanıyorcasına yaşayın. Zirveye tırmanırken, geride bıraktığınız güzelliklere dönüp bakarak, hatırlamayı unutmayın.

Alnına yazılan hayatı, herkes bir şekilde yaşar. Ömür, bir şekilde noktalanacaktır. Ancak önemli olan, sizin bu yaşamı şeref ve şan dolu bir yaşantı ile güzelleştirebilmenizdir.

Bir çoğumuzun hayat adına yapmış olduğu en önemli hatalardan birisi, erken yaşlanmak ve geç akıllanmış olmaktır.

Zamanı israf etmeyin. Nasıl ki sofranıza yiyebileceğinizden çok daha fazlasını koymuyorsanız, hayatınıza da hakkıyla değer vereceğinizden fazlasını almayın.

Hayattan bir beklentiniz varsa, önce ona ve insanlara bir şeyler vermeyi ihmal etmeyin. Karşılığında insanlar size bir şey vermese bile, hayat sizi asla boş çevirmeyecek kadar sadıktır.

Hayatını doğrularla yaşamayı bilmeyen insanlar, başkalarının yanlışlarına hayatlarını mahkum kılarlar. Yalnız kalsan dahi, sırf birilerinin takdirini kazanmak için çaba sarf etmeyin. Böyle bir doğrular bütünü ile hareket ettiğinizde hem vicdanınıza, hem de diğer insanlara karşı hesap vermek zorunda kalmazsınız.

Boşa geçen hayat, bedenin olmasa da kalp ve ruhun erkenden ölümüdür.

Hayatınızın çıkmaz bir yolda olduğu için üzülmek yerine, o yaşantının direksiyonunda kendiniz olduğunu hiçbir zaman unutmayın.

Hayata Dair Güzel Sözler

Bu bölümde hayata dair güzel sözler bulabilirsiniz.

Kazanımlarını doğru kullanan insanlar, hayatta hiçbir şekilde üzülmezler. Bu kazanımlar maddiyat olacağı gibi, insanlık, sevgi, bilgi gibi, manevi kazanımlarda olabilir.

Yaşam, doğruların ve yanlışların birer yansımasıdır. Yüzünüzü hangisine döneceğiniz ise, tamamen sizin tercihinizdir.

Hayatta yenilgide, zaferde insanlar içindir. Yenilginin faturasını hayata kesmeye çalışan insanlar, hayatları boyunca tekrar tekrar yenilmeye mahkumdurlar.

Hayatın bazı dönemlerinde, kısmetinin olmadığını düşünebilirsin. Unutma ki kapanan her kapı, yeni bir kapı araman için büyük bir vesiledir.

.

Hayatta vereceğiniz en önemli karar, evlilik yapacağınız kişinin kim olacağına dair vereceğiniz karardır. İster bir ömür birliktelik yaşayın, isterseniz onunla yaşamınızı kısa sürede sonlandırın. Bu ondan sonrasını fazlasıyla etkileyebilecek bir karardır.

> Sevgiliye güzel sözler < yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Yaşamınızda karşınıza çıkacak tüm zorluklar, sonraki yaşantınızda daha değerli şeyler sahip olmanıza imkan tanıyacak önemli birer sebeptir.

Kendine net bir yön tayin edememişsen, gireceğin tüm sokaklar çıkmaz olur.

Kuvvetli bir akıntıya kürek çekmeye benzer hayat.  Çok yorucu olsan da, hedeflerine ulaştığında oldukça zevklidir.

Hayatta başkası gibi olmak yerine göstermiş olduğunuz çabayı, kendiniz için göstermelisiniz. Bunu başardığınızda, sizin gibi olmak için çaba gösteren insanların olduğunu çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

“Acaba” kelimesinin vereceği heyecanın “yine mi?” kelimesi ile hayal kırıklığına dönüşmesini istemiyorsanız, “Acaba” kelimesinin temellerini iyi araştırmalısın.

Hayatın adil olmaması, sizin adi bir insan olmanızı gerektirmez.

En değerli hayat bile, ölümle son bulacaktır. Önemli olan bu sonun ardından, düşmanlarınızın bile üzüleceği bir hayat yaşabilmenizdir.

Her zaman matematiksel veriler geçerli olmaz hayatta. Öyle anlar yaşarsın ki, iş bazen edebiyata döner. 2+2’nin 4 etmediğini, o anda anlarsın aslında.

Bazen hiç istemeyeceğin sürprizlerle doludur hayat. Gün sonunda kazançta olmayı hedefliyorsan, sürprizlere açık olmalısın.

Hayat size verilen en önemli nimetlerden birisidir. Onu sadece başkalarını memnun etmek için harcadığınız vakit, yaşadığınız hayattan kendinizin memnun kalmama ihtimali her zaman vardır.

Kim ne der diye düşünerek yaşayamadıkların, hayattaki en büyük pişmanlıklarından birisi olabilir. Bu yüzden, senin için en doğru olacak kararı başkalarının ne diyeceğini düşünerek değil, sana olan katkılarını düşünerek verdiğinde mutlu olabilirsin.

Aynada  yüzüne baktığında gördüğün çizgiler için keşke dememek istiyorsan, kendi doğrularınla yaşamayı bilmen gerekir.

Hayatta fazla pişmanlığa yer vermeyin. Seviyorsanız, sevdiğinizi söyleyin. Özlüyorsanız, özlediğiniz yerleri ve kişileri gidip görün. Sonucunda, keşkelerin azlığından memnun kalacaksınız.

Bu kadar kurulmuş hayaller varken, ne verdin sen bana hayat? Bir gün güldürmedin, bir an olsun alamadım senden tat.

Hayat sözleri yazımızın sonuna geldik.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat