Hasret Sözleri

Hasret sözleri yazımızda uzaktaki sevgiliye hasret sözleri, hasret ile ilgili sözler 2021 ve kısa hasret mesajları bulabilirsiniz.

Hasret Sözleri

Yalnız kalmak, müziği tek başına dinlemek, yolda yalnız başına yürümek, sensiz hayal kurmak bunların hiçbiri senin hasretin kadar canımı yakmıyor güzelim.

Hasretlik senin de başında duman olsun, sarıldığın her insanda beni hatırla.

Birçok duygu insana özgüdür. Kendi elindedir. İstediği zaman kurtulmak, bu çizginin dışına çıkmayı istemek kişinin zihnindedir. Ama bir duygu vardır ki, kim olursa olsun, ne yaparsa yapsın hasretlik duygusunu gideremez.

Geceler, karanlığın en büyük temsilcisi olabilir. Beni sana yaklaştıranda bu efendinin istekleridir belki. Bunların artık hiçbirinin önemi yok, çünkü sen benim en büyük efendimle baş başa bırakıp gittin. Hasretinle…

Sen öyle güzelsin ki, hasretin bile beni sana aşık etmeye yetiyor. Ne olur bitsin artık isyan, sana olan aşkımı fark et. Beni benimle bırakma. Öyle zamanlar gelir ki, özlersin gel diyemezsin. Koşarsın ama hep yerinde sayarsın, bağırırsın ama ağzından tek kelime bile çıkmaz. İşte sana olan hasretlik duygumda aynen böyle.

Her şey geçer, aşklar biter, acılar geçer, insanlar büyür, dünya döner ama hasretlik bitmez, sonu gelmez bir karanlık gibi.

En güzel >özlem sözleri< için tıklayın.

İstediğin kadar kalabalıklar içinde yaşa. Önemli olan senin içindeki yalnızlık ve sevdiğine olan özlem duygundur.

Bir insanı sevmek çok güzel bir duygudur. Gülüşünü ezberlemek, gözlerindeki bakışla ne söylemek istediğini anlamak. Ama bir insana hasret duymak bu duyguları alıp götürüp, dipsiz bir kuyuya atmak gibidir.

Kar ölüm gibi beyazdır, ama sen daha beterisin benim için çektiğim en büyük hasretsin.

Beklemenin bir adı yok. İsmi konulmamış bir çocuğum var gibi hissediyorum. Ulaşamıyorum, daha da kötüsü seslenemiyorum. Hasretlik sana olan çocuğum gibi.

Keder çevremi öyle bir sarmış ki, zehirli bir sarmaşık gibi. Senin hasretinle, yavaş yavaş çöküyorum, karanlıkta kayboluyorum.

Elinde bir umut, aklında sevda olan bu aşık, için çekilen hasretin bir gün sona ereceğiniz hayal etmesi, yürüyemeyen birine koş demekten farksızdır.

Her gidiş bir terk ediş anlamına gelmez. Bazen gitmek zorunda kalırsın, arkanda bıraktıklarının acısını içine çekerek, bir gün yeniden buluşma ümidini kalbinde taşıyarak.

Seni ruhumda biriktiren kalbim, her acıya dayanabilecek güçte. Bu gidiş bir ayrılık değil, tam tersine aşkımızı güçlendirecek, bir nedendir. Hasret nasıl olsa bir gün bitecektir.

Nefes almak yaşamak demek midir? Kaç kez denedin sevdiğin yanında yokken hasreti ile nefes almayı. Benim başıma bir kez denk geldi, zaten o gündendir yaşadığım pek söylenemez.

Sevgiliye Hasret Mesajları

Uzaklarda, bensiz bir hayat yaşayan gölümün içi sen, nasılda başka inşaları benim yerime koyacaksın. Senin yerini dolduracak bir insan bile düşünemezken ben, sen nasıl bunu yapabileceksin. Hasretlik bitse bile, artık biz “biz” değiliz.

Rüyalarımda gördüğüm en büyük düşük, seninle yeniden mutu günlerimize yürümekken, yalnızlık koymaz bana. Geçici olduğunu bildiğin şey, gün gelir biter nasıl olsa.

Rüzgarlar senin kokunu bana taşıyor, dinlediğim bütün şarkıları sen söylüyorsun, dokunduğum her insan senin gibi sıcak. Ama hiçbiri sen değilsin. Hasretlik bana olmayan ayak üstü düşle kurduruyor.

Seninle ilgili hatırladığım tek bir şey var. Güz yağmurlarında, ıslak kıyafetlerimiz ile, sokaklarda umarsızca dolanmak. Hiç kimseye, hiçbir şeye zamana bile kafa tutarak yaşamak.

Ne olurdu ki sanki, dünyadaki saadetlerin en içtenini tekrar bana geri verebilsen. Ölüm bile bize ayıramaz deyip bu aşırı yozlaşmış hasretliğe bir son verebilsek.

Hayatımız bir orman gibi, yeri gediğinde yol ayırımına girmek zorunda kalıyoruz. Tekrarı yaşanmayacak duyguları arkamızda hasret çekerek bırakıyoruz. Yolun sonu herkese aynı çıkıyor ama yollar hep farklı oluyor. Sevdiğimiz insanları bizden uzak tutmak için deli dolu planlar yapıyor.

Senin gidişinde beri, ayık gezmiyor. İçmekten öteye bir çare bulamıyorum. Her ayık olduğumda, zihnim kendine düş söylemleri içine girdiğinde senin hasretin geliyor aklıma. Bütün hücrelerime giriyor, beni ben olmaktan çıkarıyor.

Matemin ve hasretin rengi olmaz. Acının rengi siyahtır, mutluluk için mavi, insani dürtüler için kırmızı, doğa için yeşildir.

Bu gece pencerenin karşısına geçip oturacağım. Ve sadece geceyi aydınlatan dolunayı izleyeceğim. Senin suretin aya yansırken, başka bir şey yapmak içimden gelmiyor. Biraz olsun çektiğim hasret bu sayede azalıyor.

.

Ne zaman duymak istediğimiz, olmasını beklemediğimiz bir şey olsa, anında başımıza gelir. Bir insan seversin gitmez dersin, gider. Geriye sana bıraktıkları, acı, hasret, özlem ve en çoğu da pişmanlıktır.

Yağmur yağsa bile her zaman toprak kokusunu burnumuza çekemediğimiz zamanlar olur. Tam da bu zamanda, aradığımız gerçekçilik seviyesi olan sevgiler yağmur yağışı toprak kokusunun ortaya çıkışı gibi kendinin sakladığı yerden çıkabilse.

Bulut göklerde, güneşle aramıza girmiş. Güneşe sıcaklığa hasret bırakmış bizi. Ama olsun, o bulut bir gün gidecek biz yine kavuşacağız sevgilim.

Saatler arasında dakikalar, dakikalar arasında saniyeler var ama saniyeler arasına ben hep seni ve sana olan özlemimi koyuyorum.

Tuhaf olan ikimizin de birbirini olduğundan fazla sevmesi. Sanırım bizim aşkımız bizi çok aştı, belki de biz bu yüzden hasret içindeyiz, özlemimiz bizi yaktığı için.

En zor olanı ne biliyor musun? Aşk acısına yol açmış olsa da sevdiğine özlem duymak, hasretiyle boğulmaktır.

Yorgun argın uyanıyorum artık her sabah, kendimi düşlerimle yoruyorum uykularımda. Hasretlik denen illet, beni ne gündüz ne de gece uykularımda bırakmıyor.

Uzaktaki sevgiliye gönderebileceğiniz en güzel hasret mesajları paylaştığımız yazımızın sonuna geldik.

Bir yorum

  1. Ezel Ezel 18 Şubat 2020

    Zaman geçmezdi inan sana kavuşmanın umudu olmasaydı, can dayanmazdı inan eğer hasret dolu mektuplar olmasaydı, her gece dua ettim tanrıya duysun diye, sana verdiğim sözü tutmaya ömrüm yetsin diye, ölüm gelip almadan önce sana dönmek boynumun borcu, boşuna çekilmedi bunca acı, dayan ne olur biraz daha dayan, bu yalnız gecen akşamları sana unutturmak boynumun borcu.💔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat