Gece Sözleri

Gece sözleri yazımızda gece üzerine söylenmiş sözler, geceye dair hüzünlü sözler ve gece ile ilgili güzel sözler bulabilirsiniz.

Gece Sözleri

Gece karanlığı sokaklara çöktüğü vakit, yeşil gözlerin  yenik düşerken uykusuzluğa , seni gökyüzünün en uzak noktasından alıp , hayallerime teslim ediyorum. Aramızda mesafeler var ama daima kalbimin en güzel yerindesin.

Sokaklar karanlık sadece ay ışığı yararken gecenin karanlığını sadece sen görünürsün gözlerime .

Ah geceler , sen yokken yanımda ağlatır beni . Kucaklasam sarsam seni gecenin karanlığında parlayan adeta güneş gibi doğan gözlerine baksam …

Sen uyduğun zaman karanlıklar içinde kalır yüreğim . Sen gecemi aydınlatan ışığımsın sen uyuyorsan kararır her yanım , uzaklaşır bütün aydınlıklar.

Geceye inat gün aydınlanıyor , karlara inat kardelenler açıyor . Ölüme  inat insanlar doğuyor . Ben ise sana inat seni seviyorum senin beni sevmeyeceğini bile bile .

Her uzun geçen gece olduğu gibi seni bekledim . düşlerini kurup aniden çıkagelmeni istedim . Geceler yalnız başıma uçurumlara yiterken seni tutmanı bekledim. Bir kolye yaptım gecenin karanlığında parlayan ateşte, belki beni seversin diye. Kolye bitti gün aydınlandı sen gelmedin ben bittim.

Sokak lambası savaşırken gecenin karanlığıyla , yağmurdan kaçıp bana tutulmanı bekledim. İstanbul her zaman ki gibi ne yağıyor ne duruyor. Bilirim sen seversin ıslanmayı . izlersin saatlerce sokak lambasının aydınlattığı damlaları .

Yıldızlar gibisin .onlar kadar güzelsin sen de onlar gibi gün kararınca çıkar bütün geceyi aydınlatıesın . Sen hep böylesin umutlar bitince çıkarsın .

Geceleri seviyorum . Bütün kusurları örter gece , herkesi eşit kılar . Ne üstündeki önemli ne önünde yediğin hepimiz inanız.

Akşam üstü ne de güzel olursun İzmir . sokakların, sahilin , iskelen hepsi ayrı güzel senin. Gece karanlığı bile senin güzelliğini örtemiyor . sahile vuran ışkıların denize yansıyan gökyüzü hepsi seninle güzel Karşıyaka .

En güzel >iyi geceler mesajları< için tıklayın.

Gece diyorum , ne güzel dindiriyor bütün acılarımızı ve hüzünlerimizi .peki yalnızlığım ne olacak o nasıl bitecek .

Gece sessizliği korkuturdu beni sarılacak ağlayacak kimsem yok iken . Sen geldin uçsuz bucaksız dağlardan ellerimde mor menekşe ile.

Neden uyuyamadın ? Anne , ağlama artık babam dönmeyecek . gece karanlığı çok olur bizim evde ne babam var ne evim de ateş . 

En çaresiz kaldığı andır geceler insanın . Yağmur var ,soğuk var . Karanlığa gömülen biz varız .

Gece ile İlgili Sözler

Bu nasıl bir karanlık . Gecenin en derin zamanı seni arıyorum . Hiç korkum yok seni elbet bulacağım sevdiğim senin o baktığında kalbimi yakan gözlerinden bulacağım seni .

Sokaklar karalığın esiri olurken , Gecenin karanlığı cesaretlendiriyor kötülükleri, sevgisiz kalan çocukların gözyaşlarına inat. Çocukların hüzünleri acıtırdı beni en derinden aydınlansın isterdim bütün sokalar çocuklar ağlamsın isterdim.

Seni kovdum artık kalbimden . Bir gece çıktın hayatımdan .

BU gece menekşeler ektim evimin en güzel yerine belki seversin beni diye . menekşe büyüdü . Evime sığmaz oldu. Menekşe kururdu sen gelmedin .

Sigaramı yakamayan çakmağın kıvılcımı kalbimde seni yaktı. Gece karanlık ve sisliydi gözlerine baktım bir sigara yaktım . En derin gülüşlerinde ne acılar saklıyorsun biliyorum . Gece aydınlandı her şey ortaya çıktı . Bütün kötülükleri ortaya çıkaran gün ışığı seni çıkaramadı.

Bu gece uyuyamam sen gelmeden. Senin kokun olmadan senin sesinle uyanmayacağımı bilmeden nasıl uyurum. Aşk , gece ile uçar gökyüzüne doğru sen yoksan gece benim neyime aşk benim neyime .

BU gece ayrı güzel ayrı ferah . Yıldızları sayıyorum ellerin ellerimde . öyle güzel parlıyor ki yaldızlar gece karanlık değil sanki , gözlerin parlayan bütün yıldızları karanlığa boğuyor . Bu sefer korkmuyor ne zaman gök gürlese yatağın altına saklanan çocuk çünkü senin sesin fısıldıyor sokakların dört bir yanında.

Soğuk günleri bir anda yaza çeviren güneş gibiydi gözlerin adeta karanlığımı aydınlığa gecemi gündüze çeviren.

Yağmur var bu gece Bostanlıda. Gemiler geçiyor körfezden sen giderken .Henüz yere düşmeyen yağmur damlaları sayende önce yanaklarıma düşüyor . Gece olmasından korkardım gidersin diye gece oldu ve sen gittin . Bir ben kaldım birde evin her köşesine sinen kokun.

Herkesin bir vardır gecelerini gündüze getiren güneşi . Sen yoksun artık ne gecem kaldı nr gündüzüm sadece bana kalan sensizliğin bıraktığı buruk bir kalp .

.

Hayat sadece yaşamak kadar basit mi ? Gecenin izlerini silemez miyiz sevgili . Geceyi silip atamaz mıyız ? Sen benim nefeslerimin en güzelisin.

Biliyorum . Gülüşlerin adeta gece gibi neler sakladığını biliyorum hayatımda ki en güzel anım . Seninle  olmak umudun başlangıcı belki tek yönlü birbiletti. Hadi kalk hayatımda ki en güzel anım gidelim bu gece hava kararıp kötülükleri örtüğü zaman gidelim buralardan .

Gece gök gürlerdi sen korkardın. Korkma sevdiğim ben ateşe veririm bütün yıldızları , ayı , gezegenleri sen korkma en güzel sesim sen korkma.

Gece ile ilgili sözler paylaştığımız gece sözleri yazımızı burada sonlandırıyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat