Düşündüren Sözler

Düşündüren sözler yazımızda düşündürücü sözler, kısa düşündüren sözler 2021, ünlü düşünürlerin sözleri ve özlü düşündüren sözler bulabilirsiniz.

Düşündüren Sözler

Hayatta insanın ne kadar uğraşırsa uğraşın gizlemekte başarılı olmadığı şeyler vardır. Bunlardan ilki, güneş ve aydır. Ve ondan sonra gelen, asla gizlenmeyen ve eninde sonunda ortaya çıkacak şeyler ise, gerçekler ve gerçek aşktır.

İnsanı üzen düşmanlarının ihaneti değildir. Dostlarının ihanetidir ve ettiğin mücadelede seni boğan kelimeler değil sevdiklerinin sessiz kalmasıdır.

Kim olarak göründüğün değil, hayatta ne yaptığının kim olduğunu tanımlar. Kötü bir şey senin başına gelmişse eğer senin yüzünden değildir bu. Kötülük seni tanımlamaz. Kötülük yapanı tanımlar.

Ne kadar zor olsa da bir insanın kalbi tamir edilir. Kırk kalbi olan insanın yaraları iyileşir. Ne kadar zor olsa da, hayat ne kadar çok engel çıkarsa da bunlar yapılabilir ama ihanetin açtığı yarayı kapatabilen bir yol henüz bulunmadı.

Beni güçlü yapmayan her şeyi terk ettim. Düşüncelerimi bile. Eğer tek bir his bile inançlarıma ve gücüme zarar veriyorsa, o hissi bile hissetmemeyi tercih ederim.

Yolun herkes gibi seni götürdüğü yere gitmekten vazgeç çünkü yollar hep aynı çıkmazlara çıkaracak seni de diğerleri gibi. Sen başka bir yol bul ve bırak o yol sadece senin kaderin olsun.

Savaşta ve aşkta herkese karşı adil olmak gerekir. Yaşamın her şeyi tekrar tekrar önüne çıkarmak gibi bir adeti var çünkü.

Hayat yolculuğu kendini bulmak değildir. Kendini yeniden ve en baştan yaratabilmektir.

Size hayır diyen ve size engeller çıkaranlara teşekkür edin çünkü bu gün bu sebeple bu denli güçlü ve yıkılmaz oldunuz.

Başkalarının amaçlarını gerçekleştirmek için ömrünüzü vermeyin. Kendi hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için yaşamaya gayret edin.

Hayat sizin sırtınızı yere getirdi diye üzülmeyin. Hayat bunu sadece size yapmadı ve yapmayacak. Ayağa kalkın ve mücadeleye devam edin. Hiç vazgeçen bir insanın başarılı olduğunu gördünüz mü?

Denemeden bilemezsin, sevmeden öğrenemezsin ne kadar güçlü ve zeki olduğunu. İçindeki potansiyeli ortaya çıkarmanın tek yolu, sürekli denemek.

Büyük düşünceler sadece büyük düşünen insanlara hitap eder ama şu bir gerçek ki, sadece büyük düşünmeyip bunu icraata dökenler, dünyadaki herkesin kalbine dokunur.

İnsanların kusurlarını ortaya çıkarmadan önce kendi hatalarını düzetmeye çalışmalı insan.

Anlamlı sözler için tıklayın!

İnsanları küçük görme, onların düşüncelerini küçümseme, koca bir ormanı yangın alanına çeviren bir küçük kibrittir unutma.

Düşünceli bir insan ol ve dünyada senden başka varlıkların da yaşadığını unutma. Dünya sadece senin çevrende dönsün diye yaratılmadı hatırla.

İyi kalpli insanların başına gelen kötülükler o insanları kötü yapmaz ya da karalamaz. Kötülük yapanın hanesine yazılır.

Sadece yapmak istediğin konuya odaklan. Başarısız olmanın da başarının bir parçası olduğunu unutma ve denemekten sakın vazgeçme. Bu dünyaya gelmenin tek sebebi budur belki de.

Ahlaklı insan sadece kendisi gibi olanlara değil, kendisi gibi olmayanlara da şefkat ve adalet gösterendir.

İnsanları her zaman yargılayan ya da aşağılayan insanın sorunu kişiseldir. Gönül aynasında gördüğü aslında hep kendisidir.

Aşk paylaşmak ve şu üç günlük dünyada sevgiyle insan olduğunu hatırlamaktır. İnsan gibi sev, sevdiğine insan gibi davran. Aşk daha fazla bir şey beklemez zaten senden.

Aşk sahiplenmektir sevdiğini ama esir etmek değildir. Hayatı onunla yaşamaktır ama onu hayatta hapis tutmak değildir. Özgür olunca güzel her şey, esaretle yaptırılmaya çalışılan şey insanlık dışıdır.

Sadece sana ait olanları değil başkasına ait olanları da koru ki, merhametli bir insan ol. Allah her şeyi affeder ama zalimleri asla.

Zulüm etmek, karanlıkta bırakmak demektir. Karanlıklarda kalmamak için kimseye zulmetme ve adil ol. Unutma ki, hayatta her şey döner dolaşır, sahibine ulaşır.

.

Sadece almak olmasın amacın, vermek de büyüklüğün şanındandır.

Hor görüp aşağıladığın o insan belki de senin koruyucu meleğindir. Bakma sadece, görmeyi öğren.

İnsanlar koca koca planlar yapar ve kader bir köşeden gülerek izler onları. Yarının garantisi yok. Bugünün güzelliğini yaşa ve plan yapmayı memurlara bırak.

Dün tedavülden kalkmış para gibidir değeri yoktur. Gelecek ise bir çektir. Karşılığı olup olmadığını bilemez insan. Bugün ise nakit paradır. O yüzden bugünü yaşa, geçmişe takılma, olup olmayacağı meçhul bir gelecek için kendini yiyip durma.

Dünyanın gerçekten de en seksi şeyi akıllı ve düşünceli bir insan olmaktır. Hayatın boyunca bunun için çabala. Gerisi boş, gerisi hikayedir.

Her şeyi tam olarak görmek ve anlamak için sana zorla gösterilmek istenenlerden ziyade saklananlara bak. Gerçek oradadır. Gerçek alçak gönüllüdür ve saklanmayı seçer. Ama eninde sonunda biri onu ortaya çıkarır.

Düşündüren sözler yazımızın sonuna geldik. Daha fazla düşündüren söz için özlü sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Anonim Anonim 3 Ocak 2019

    YA FARKIMA VARDIĞINDA FARKIN KALMAMIŞSA

  2. ali ali 27 Mart 2019

    geminin iyisi firtinada belli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat