Derin Sözler

Derin sözler yazımızda en derin anlamlı sözler, sevgiliye derin mesajlar ve harbi derin laflar 2021 bulabilirsiniz.

Derin Sözler

İçindeki yangını bilemeden anlatamazsın karşında ki insana. Ağlamak istemezsin, bilirsin ki ağlarsın dayanamayıp. Yutkunursun inceden inceye. Susmak istersin, anlatamazsın. Bilirsin ki, ağlayacaksın kelimeler dilinden dökülünce. Susmayı tercih edersin, susarsın. 

Son defa buluşalım sevgili. Son defa gözlerine bakmak, son defa dudaklarına ellerimi değdirmek istiyorum. Ey sevgili, içimdeki duyguları bilsen koşa koşa gelirdin yanıma. Son defa ellerimi ellerine değdirmek istiyorum, elini tutabilir miyim ey sevgili? Seni sensiz yaşamak çok zor.

İmkânsızı başarmak çok kolaydır. Yeter ki gönülden iste, yeter ki kalpten iste. İçinden derin derin iste. Bunu aşmak çok kolaydır. Yeter ki cesaret et, inan. Umudum var başaracağım de. Onu yakalamak kadar kolay bir şey yoktur, eğer kafana koymuşsan yaparsın. Başarırsın. 

Düştükçe dostlarımı düşmanlarımı görmüş oldum. İnişimin, çıkışı da oldu. Kimseye dargın değilim, kırgın da değilim. Ama inişim de, yanımda kimsem olmadı. Her yükselişim de, herkes yanımda oldu. Kimi dost, kimi düşman olduğunu görmüş oldum.

Bana öyle güzel, öyle içten içe baktın ki, seviyor bu adam istiyor sandım. Meğer yanılmışım be adam. Seviyorsun, istiyorsun sanmıştım beni. Hayallerimle oynadın, hayallerimi yıktın gittin. O derin gözlerinde ışığı görmüştüm, ama sonu yokmuş bu ilişkinin.

Hep sev beni. Fazlaca değil, çokça değil. Ederi kadar sev. Hakiki sev, içinden geldiği gibi azar azar sev. Ne çok şımart, ne az sev. Çünkü benim çok şımartılacak kadar sevgiye değil, gönülden sevecek hakiki adam gibi sevgiye ihtiyacım var.

Anılarımız, yaşadıklarımız ve hayallerimiz vardı bizim. Sürekli aklımıza geldikçe gülümsediğimiz. Ama ne oldu sevgili? Aramıza aldığımız insanlar yüzünden, her şey bitti. Biz bittik. Hayallerimiz bitti. Bu rüya bitti sanki. Bir rüya misaliydi zaten sanki her şey. Sesini, yüzünü her şeyine hasret kaldım.

Çok gülen bir insanın çok acısı vardır derler. Gülüşü o kadar derin, o kadar güzeldir ki o gülünce sende gülmek, tebessüm etmek istersin ister istemez. Kimse bilmez gülerken o gülüşümde ki acılarımı, yıkık hayallerimi, çökmüş duygularımı. Kimse anlamaz, belli etmem çünkü. Gülerek atlatmak istediğim için, başka bu hayat için yapacağım en güzel cevaptır çünkü gülüşüm.

Bu hayata söyleyeceğim o kadar çok şey var ki. Hangisinden başlasam ki? Duvarlar üzerime üzerime geldiğinde bile, güçlü durmaya çalıştım hep. İki kuruşluk dünya için, boş verdim umursamadım hiçbir şeyi. Söyleyeceğim çok şey var hayat. 

Deliler gibi seversin hani. Her şeyi onun için göze almışsındır zaten. Ama o senin sevgin gibi sevmiyordur. Yapacak hiçbir şey eline bırakmamıştır. Alıp başını gitmek istersin, uzaklara kaçmak istersin. Ama o kırdığı kalbi onarmak hiç kolay olmayacaktır.

İyilik yapmak insanlığın özüdür. İyilikten hiç kaçmaz insan. Ama bir gün gün gelir, keşke yapmasaydım der insan. İyiliğin karşılığı için yapamazsın aslında ama hak eden insan için insan her şeyi göze alırsın. 

Hayatımda ki en güzel filmdin sen. Seni seyrettikçe seyretmek isterdim. O kadar güzel sahnelerimiz vardı ki bizim. Hep o sahneleri gözümde canlandırırdım. Seni hep seyrederdim. Gülüşüne hayran olduğum, kalbimi fetheden ey sevgili. Sen benim en güzel filmimdin.

Bu gece de her zaman ki gece gibi. Ne bir değişiklik, ne bir farklılık; sıradan rutin bir gece yeniden… Ne geldin, ne kapım çaldı. Bekledim yıllarca ama gelmedin. Hayatımı yoluna yorganına sokamıyorum sen olmayınca. Sen gel ki, her şeyimiz düzene girsin. Gel ki, gönlüm de yeniden kelebekler uçuşsun. 

Yaptıklarımdan pişman değilim. Yeniden karşıma çıksan, seni yeniden severim. Pişman olmadığım için seni hâlâ çok seviyorum. Beni derinden yaraladığın için sana kızmıyorum ama gün gelecek, sen geç te olsa beni anlayacaksın.

 Defalarca üzen birisini hâlâ seversin. Onun her yaptığı sana tatlı gelir. Tuzsuz geleceği hiçbir şeyi yoktur senin gözünde. Kırsa da, dökse de o senin için değerlidir. Aşk böyle bir şey aslında. Dilinin ucu yansa da, severdin körkütük. Sevgini azaltamazsın, o senin değerlidir. 

Birlikteyken saygılı. Ayrıldıktan sonra saygısız olmamalı insan. Beraberken sevgi doluysak eğer, ayrıldıktan sonra, saygısızca değil. Sevgiyle, tatlı dille ayrılmalıdır.

Rüya da gerçek hayat gibi… Uyandığımız da gerçek yaşamışız gibi etkisinde kalırız. Rüyadır adı üstünde. İyi ki rüyalar var, bizi yanıltsa da, gerçek olmasa da, gerçek dünyada zaten insanlar bizi yeterince yanıltıyor.

İnsanlar sevgiyi, beraber olmak diye biliyorlar. Aslında hiçbir benzerliği yok. Aynı evi, aynı yatağı, aynı yaşantıyı beraber paylaşmaktır. Sevgi sarılmak değildir illaki. Hayatlarını birbirine kenetlemeyi başarabilendir gerçek sevgili.

Seviyorsam mesafelerin hiçbir önemi yok gözümde. Seviyorsam yıldızlara kadar dokunur, eline o yıldızları eline veririm. Çünkü sen bütün dünyaya bedelsin. 

Gideceksen eğer neden sevdin beni? Hayallerimle neden oynadın? Neden umutlarımı yıkıp gittin? Belliydi her ilişkiler gibi, seven muhakkak terk ediyor gidecekti. Çünkü her aşk kendine göredir. Muhakkak acıdığımı biliyorsun içimin ama sen gelmezsin. Sevgimizin hiçbir anlamı kalmadı.

Kadın derindi ama adam yüzmeyi bilmiyordu.  

Baktım çözülebilecek gibi durmuyordu bende düğüm attım.

Derin insanların hali başka olur herkes anlayamaz.

Siz kendinize inanmalısınız, daha sonrasında başkaları da size inanmayı seçecektir.

Keşke doğmadan ilk önce senaryoyu okuma fırsatımız olsaydı.

.

Samimiyetin dili olmaz. Gözlerden anlaşılmaktadır.

Hafif acılar daima konuşur fakat derin acılar dilsiz olurlar.

Övgü iyi adamı iyi eder kötü adamı ise daha kötü yapmaktadır.

Derin yaralar almış olan insanın canını sıyrıkla acıtamazsınız.

İnsanların öğrenmeleri gereken ilk önemli şey tatlı dildir.

Zincir, en zayıf halkası gibi güçlüdür.

Hedefi olmayan birine gemiye hiçbir zaman rüzgar yardım etmemktedir.

Yanlışı ya dil ile ya da el ile düzeltiniz.

Ben ağlıyorken yanımda yoksan, güldüğüm zamanda gölgene ihtiyacım yok.

Temiz kalp, zehirli kişilerin bozulduğunu gösterir.

İnsan senelerini nerede geçirebileceğini değil, nasıl geçirebileceğini düşünmesi gerekir.

İnsanı kendisi gibi kimse kandıramaz.

Mucize, enerjini korkularınıza değil, rüyanıza vermiş olduğunuz zaman başlamaktadır.

Hani yarınlar güzel olurdu, bak bugün oldu fakat hala değişiklik yok.

Kibir bele bağlanan taşa benzer. Onunla ne yüzebilirsin ne uçabilirsin.

Öğrenmek akıntıya doğru yüzmeye benzer. İlerleyemediğin zaman geride kalırsınız.

İlk aşkını unutmak ister kalbine gömebilirsin. Unuttuğunu sandığın anda gördüğünde şaşkın olursun.

Daha önce yayınladığımız >damar sözler< de dikkatinizi çekebilir.

Bana baktığın o gözlerinle başka yabancıya asla bakma, beni sevdiğin o kalbinle asla başka kalbe aşık olmamalısın.

Kendini herkese uydurabilmek için yontmaya koyulan kişiler, sonunda da  yontula yontula tükenip gitmekteler.

Ömrümüzün yarısını hayalimizdeki sevgiliyi aramak ile diğer yarısını da keşke bulmasaydım demek ile geçmektedir.

Öyle çıkarsız bir şekilde öyle içten sevdi ki kalbim seni. Oradan çıkarasım yok seni.

Şöyle geçmişe dönerek bakıyorum da daha harf olmayı becerememiş olan kişileri cümle sanarak ne kadar fazla anlam yükledim.

Yaşamak o kadar garip ki yediği tabağa pisleyende oluyor, yiyecek olduğu tabağı doldurmayan da var.

Bir erkek kolay bir şekilde ağlamaz. Fakat erkek kadın için ağlıyorsa onu asla unutamaz ve bir daha aynı şekilde aşık olamaz.

Vazgeçtiğinden değil, yeniden doğduğunda olur kara sevdan. Onun adına yaşamak için oluşur akra sevdan.

Anlamlı Derin Sözler

Sana karşı içimde derin sözler biriktirdim. Senin bana bakışın içinde dünyayı yakabilirim. Yeter ki sen gel bana yalın ayak koşabilirim sana.

Ben güldüğümde yanımda olduysan fakat ağlarken yanımda değilsen sana hayırlı yolculuklar demekten başka hiçbir şey demem.

Sizi tatlı kılabilecek kadar  mutluluğunuzun olması yeterli. Güçlü kılabilecek kadar da acı deneyiminiz. İnsan kılabilecek kadar da üzüntünüz ve sizi mutlu etmeye yetecek kadar da umut dolu olmalısınız.

Herkes kavuşabilmek için sever fakat ben yaşatabilmek için sevdim hep. Kalbim bir tek senin için attı ve ömrümün sonuna kadar da öyle kalacak.

Kadın dediğin bir bakarsın kardeşini koruyabilen bir melek, bir bakarsın kalbinde ölünce kadar erkeği taşıyabilen sevgili, bir bakarsın karnında dokuz boyunca yavrusunu taşıyabilen annedir.

Uğrunda ölebilecek kadar sevip, kafanı yakarsın. Çok aşık olursun, seversin ve yanarsın. Az seversin gittiği zaman yanarsın, yani aşk ne olursa olsun, seni yakmaya iter.

Ne zordur yaşayabilmek, ne zordur sevip karşılığını alamamak. Sen seversin fakat o bir başkasını sever, gözlerinin önünde ona sarılır. Benimsin diyebilirsin fakat ondan sana yalnızca hayalleri kalmıştır.

İyi insan olduğunuzdan dünyanın size adil bir şekilde davranmasını beklemeniz, vejetaryen olduğunuzdan boğanın size gelmemesini beklemek gibi bir şeydir.

Seni seviyorum demek ile dememek arasında çok fark bulunmaktadır. Sürekli seni sevdiğini söyleyen ezberdendir. Seni seviyorum demeyen birisiyse sevgisini sadece davranışı ile gösterebilendir.

Seni öyle bir sevdim ki kime anlattıysam senin yerine geçmek istediler.

Yabancı bir şarkıya benziyorum bu aralar dinleyenim çok fakat anlayanım yok.

Her şey üzerine üzerine geliyorsa eğer belki de sen ters yoldasındır.

Büyük felaketler, büyük kişilerin yetişmiş olduğu okuldur.

En >ağır sözler< için tıklayın.

Siz kendinize inandığınız zaman her şey yoluna girer.

Başarı, fikirle motivasyonun birleşmesinden oluşur.

Sen kendine dön, sadece dışınla meşgul olmamalısın. Çünkü sen cisminle değil ruhun ile insansın bunu unutma.

Aşk balona benzer. Kimileri ömür boyu tutmayı başarır elinde, bazıları da dakikasında gökyüzüne çıkartır.

Bir aralar deli gibi hesap sorduğun kişiye gün gelir hatrını bile soramayacaksın.

Damlayan su taşı bile deler. Taşı delen ise suyun kuvveti değildir. Damlanın sürekli akmasıdır.

Kaplumbağa dikkat etmelisin. Sadece kafasını çıkartıp risk aldığı zaman ilerler.

Bazen gördüklerim, görmediğim tek bir şey olabilir diye düşünüyorum.

Duyguların hiçbiri eceli ile ölmez ki mutlaka arkasında bir katil vardır.

Yargının başlamış olduğu yerde aşk solmaya başlamaktadır.

Aşk ebedidir diyenler şimdi ayrılar.

İnan gözümde bir değerin kalmadı, ne varsa yüreğimin içinde.

Her yüreğin harcı dokunmadan sevemez.

İnsanı iki şey açık bir şekilde anlatır. Hiçbir şeye sahip değilken göstermiş olduğu sabır, her şey sahip olduğu zaman sergilediği tavır.

Anlamlı derin sözler paylaştığımız yazımızın sonuna geldik.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat