Delikanlı Sözler

Delikanlı sözler yazımızda en delikanlı sözler, harbi delikanlı sözler ve delikanlılıkla ilgili sözler bulabilirsiniz. Bu sözleri sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Delikanlı Sözler

Hayatın yükü ağır olsa da çekeceksin. Sitem etmeyecek, sabredeceksin. Delikanlı acı ile pişer, gam ile olgunlaşır.

Delikanlı olmak; elde tespih ağızda sigara ile atar yapmak değildir. Delikanlı olmak; yanlış kimden gelirse gelsin yanlış, doğru da kimden gelirse gelsin doğru diyebilmektir.

Evde bekleyenin aç, evde bekleyenin muhtaç. Açın muhtacın varsa, delikanlı adam kahvehane köşelerinde tespih sallayıp, karıştıramaz taş.

Şu delikanlı yüreğim, ipsize arsıza asla tahammül edemez. Fırtınalar koparsa bu yürekte, hiç kimse bunu dindiremez.

Damar sözler için tıklayın.

Olmasın kollarımda kelepçe, yanımda gardiyan. Delikanlılık budur. Bir tek sen ol yanımda, halimden, derdimden anlayan.

Kahpeliğin adını türlü türlü koymuşlar. Delikanlılığın adı tektir. O da her zaman yürektir, bilektir. Gerisi sivrisinektir.

Tutunamaz delikanlı yüreğim yalancı ve korkaklara. Tutunamaz delikanlı yüreğim adamlıktan uzak olanlara. Dostun iyisine sarılırız sımsıkı. Anlarız kahpe olanı, anlarız dostun hasını.

Sağda solda iki söz paylaşmayla delikanlılık olsaydı, bugün her yazar çizer delikanlılıkta madalya alırdı. Biz yazdığımızı, ölümüne yaşayacak kadar delikanlıyız. Hem yazar, hem yaşarız.

Söz varsa uzatmaz, hakkıyla söylerim. Ne de olsa delikanlıyım. Söz ile değil, icraatla ezerim.

Umursamaz hallerim varsa benim, sanmayın ki hep ezilenim. Delikanlılığımdan susarım, konuşmam gerektiğinde mutlaka ezer geçerim.

Alemde izimiz var. Söylenecek sözümüz var. Herkes kusura baksın ama, delikanlı bir yüreğimiz var.

Hataya eyvallah etmişliğim çoktur. Bilerek hata edenin affı yoktur. Ne pazarda satılığım, ne alemde vardır bir açığım. Kimine göre deliyim, kimine göre doluyum. Ama herkes bilsin ki, sonuna kadar delikanlıyım.

Aşksa bize vuslat olan, senden gelsin bana gelen. Herkese gücüm yetmez, elbet bükülür bileğim. Ama unutmayın ki, ölüm olsa uslanmaz yüreğim.

Sadece sözlerimiz değil, yüreğimizde delikanlıdır. Yanlış yapanı affetmek karakterimizde olsa da, ihanet edene bedelini ödetmekte, yine delikanlıların karakterine has olan bir şeydir.

Çevremde onlarca insan olmasına gerek yok. Sığınmam kimsenin ardına, sığınacak olursam sığınağım çok. Sevince yürekten sever, yanlışa her zaman yanlış derim. Çekip gittiğini zannedenler tasalanmasın. Her ortamda hazırdır benim yerim.

Dostluklar zorla değil, yürekten gelir. Alemde sevmeyen kadar, sevenlerimizde dostluğumuzu bilir.

Delikanlının sevgisi, alemin en pahalı hazinesi gibidir. Kazanması da kaybetmesi de, en zor olanıdır. Onun sevgisini kaybeden, yolunu da kaybetmiştir. Onun sevgisini kazanan ise, en güzel aşka nazmetmiştir.

Bizim yükümüz bir çoğuna ağır gelir. O nedenle yanımızda sayıca az olanlar yer alır. Bu bizler için bir kayıp değil, önemli bir kazanımdır. Değerli olanların bir arada olması, hiçbir zaman kolay olmamıştır.

Sevgiler kıymet bilmeyene birer dar ağacı gibidir. Var olan tüm güzellikler, bir taburenin çekilmesine bakar. Aşk işte en fazla burada yakar. Kıymet bilenler için ise, büyük bir nar ağacı gibidir. Biri diye düşünürsün, bin eyler.

Delikanlı adam, her zaman mütevazidir. Asalet elbette onun için vazgeçilmezdir. Garibi ve  haklı olanı korur. Haksız olup garibanı ezene ise, her zaman bela olur. Güçlü diye kimseye eyvallah etmez. Onun tek gerçeği, doğrular ve haklılardan oluşur.

Harbi Delikanlı Sözler

Erkekte yakışıklılıktan önce, delikanlılık aranır. Yakışıklılık, dış etkenler tarafından her an değişebilir. Delikanlılık ise, dış etkenler zorladıkça daha da çetinleşir.

Bizlere gıpta ile bakanlar oluyormuş. Zengin değil ama her gittiği yerde hürmet görüyor diye. Bilseler ki cebimize değil kişiliğimize hürmet edildiğini, o zaman anlarlardı delikanlı olmaktaki erdemi.

Çevremizde insan sayısının azlığı, hafif insanlara kişiliğimizin ağır gelmesidir. Delikanlı kişilik, hafif insanları her zaman ezmiştir.

Delikanlı adam, mazlumda ah değil, zalimde iz bırakır. Güçten yana hareket edenler, delikanlılık namına söz söyleyemez. Delikanlı olanın yüreğinde mazlum için kopan fırtınayı, hiç kimse bilemez.

.

Birine delikanlıktan bahsetmek için, öncelikle yaşayacaksın. Yaşamadan söz söylemek, delikanlıların değil, onları taklit edenlerin yapacağı  işlerdir.

Hamurun iyi olması için, mayanın da sağlam olması gerekir. Mayası sağlam olmayan hamur, bünyeye zarar verir. İnsanında iyi olması için, önce delikanlı olması gerekir. Delikanlı olmayan insan, her zaman çevresine zarar verir.

Bakmayın dostumuzun az, düşmanımızın çok olduğuna. Doğru ve delikanlı insanlar için, değişmez bir kuraldır bu tarih boyunca.

Delikanlılık tartısına koyduğumuzda gram çekmeyecek insanlar, bugün ağır delikanlılık taklidi hastalığına kapılmışlar. Böylelerine itibar etmeyip, gülüp geçmeniz önemle rica olunur.

Tadı kalmadı artık eskisi gibi, hiçbir şeyin. Eline tespih alıp sallayan, delikanlılığı sadece bundan ibaret zannediyor. Almışsan bir mazlumun duasını, durmuşsan bir zalimin karşısında menfaat gütmeden, işte o zaman sensin en büyük delikanlı.

Mutluluğu güçsüzü ezmekte arayan zavallılar, kendilerini delikanlı sanırlar. Mutluluk güçsüzü ezmek değil, güçsüz olsa da haklı davasında adamca yanında olabilmektir. Şimdilerde güçlü olduğunu zanneden birkaç kişi bir araya gelip garibanı ezmeyi, delikanlılık zannediyor. Kimse asıl delikanlılığın, bunun tam tersi olduğunu bilmiyor.

Çivisi çıkmış dünyanın çivisini, gerçekten delikanlı olanlar çakacak. Yakarsa kahpenin canını, tam anlamıyla delikanlı olanlar yakacak.

Dünya gibi fırıl fırıl dönmenin, ne adamlıkta yeri vardır ne delikanlılıkta. Delikanlı odur ki sözü kaya gibi sağlam, sözü kırılıp parçalanması zor olandır.

Delikanlılığın kitabı yaşanmadan ne yazılır, ne okunur. Delikanlılık kitabı, yaşanmışların, kağıda kaleme dökülmemiş halidir.

Müptezel sözler için tıklayın.

Mazlumu değil, ezeni ezerim. Lüks partilerde değil, hoyrat düğünlerde gezerim. Kimse zincir vuramaz şu deli yüreğime, zulmün karşısında kimse pranga takamaz, garibana koşup giden bileğime.

Hoyrattır yüreğim. Belki sen anlamıyorsun beni. En deli sevdalara koşar giderim umarsızca. Sırtımda bir Rabbimin gücü, bir de bana verdiği cesaret dolu yüreğim var. En büyük kavgalardan, en az zararla çıkarım yar.

Acının rengidir bizimkisi. En büyük acılardan yara bere içinde çıkar yüreğimiz. Hiçbir yara için, taviz vermez kişiliğimiz.

Neyim varsa senin olsun diyecek kadar çok şeyim yok belki. Ancak sonuna kadar açabilirim sana, şu delikanlı yüreği.

Delikanlıların bedeni ölür. Ama ruhları hiçbir zaman ölmez. Kiminin bir hatırasında gizlidir, kiminin duvarındaki resminde. Kiminin ise, boynundaki kolyesinde. Ölünceye kadar saklanacak hatırları vardır. Her hatıra, aslında ona acılardan birer kalandır.

Delikanlı sözler yazımızın sonuna geldik.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat