Damar Sözler

Damar sözler yazımızda ağır damar sözler, damar sözler 2020 ve jilet gibi kesen damar mesajlar bulabilir gönderebilirsiniz.

Damar Sözler

Benim gerçeklerim konuştuklarımda değil, sustuklarımda saklıdır. Fazla zorlama şansını, konuşursam fena yanarsın.

Yokluğunda bahar bile bana ıstırap verirken, şimdi buz gibi kış mevsiminde sensizliğin acısıyla yanıyorum.

Öldüğümde sakın boş mezarlık aramayın istemem. Beni bir tek sevdiğimin kalbi kabul eder, oraya gömün.

Tek başına aldığım nefes yetersiz geliyor artık sevgilim. Gel beraber çekelim oksijeni bünyemize.

Kahvenin bile kırk yıl hatırı varsa, aşkın hatırı feda edilen bir can olmuş çok mu? Gülüşüne dünyayı yakarım, ağlarsan kâinatı dağlarım.

Beni aşka öyle aç bıraktın ki, yokluğunda kendi duygularımı katık yapıp yedim. Şimdi bir garibim sevdanın yolunda, durağım belli değil, gideceğim yer belli değil.

Kendini benim gözümde bitirmenin tek yolu buydu, benden nefret ettin ve benim gönül köprümden attın kendini.

Sana uzaktan bakanların yorumlarına aldırma gönül. Sen bilirsin çektiğin acıyı, sen duyarsın yaktığın ağıtı. Ancak sevgiden yananlar anlar senin çektiğin derdi, tasayı

Kemiği yok bir şey olmaz, düzelir, iyileşir diye hep kırdılar bu seven kalbimizi. Bizde sevdamızı mezara koyup üstüne toprak attık.

Eğer suçlu olduğum bir şey varsa, o da senin için yazdığım şiirlerimdir. Mısralara as beni istersen yok et. Benim gönlüm daima sana aittir.

Gözler kalbin aynasıdır sevgiyi görmeyi bilene. Sevdadan anlamayana dünyaları da versen bulamaz sevgiyi bu kadar güzelliğin içinde.

Sessizliğimi topraktan, öfkemi fırtınadan aldım bilesin. Benim sevgilerim toprak gibi içten içe, nefretim ise fırtına gibi her yeri yok etmektedir.

Biri sevgilin öldüğünde neredeydin diye soracak olursa. Yaşarken de ölürken de ben hep kalbindeydim diyeceksin.

Sen herkesin içinde kimsesiz olmayı bilir misin? İşte yalnızlık böyledir. Etrafın doluyken bile yetim, çaresiz, bir başına kalırsın. Kimse acımaz sana, kimse tutmaz ellerinden, onları da düşürürsün diye.

Anlayanlar için susmak en iyi cevaptır. Çünkü susanları illa konuşmaya zorlarsanız, ortalık yıkılacaktır.

Hayatı yaşayamam diye korkacağına, hayat akıp giderken sızıntı yapan yeri bul ve durdur zamanı. İçinde bulunduğun anı yaşamayacaksan, ne anlamı kalır ki nefes almanın.

Birine umut veriyorsan, geri aldığında umutla beraber ah aldığını da bileceksin. Unutma umut tükenir ama ah asla tükenmez. Ölene kadar zehir eder sana hayatı.

Bir insanları, bir de başakların başını öne eğdirirmiş yağmur. Demek ki yazın buluşamıyorsak, artık kışın soğuğunda buluşacağız.

Seni seviyorum diyerek gözlere bakanlar, arkanı döndüğünde ilk kalçana bakar. Artık herkesin sevgileri sahte, her şey artık üzerine!

Keşke demek kadar büyük acizlik yoktur! Keşke diyen insan kadar boş yaşayan bir canlı yoktur. Keşke diyeceğine, öleyim de daha iyidir.

Kötü insanlar birkaç harften oluşur ve sınırlıdırlar. İyi insanlar ise koca bir alfabeden oluşurlar. İçlerinde her aradığınızı bulabildiğiniz insanlar.

Bir yetimin annesine olan saf sevgisi gibi olmalı karşılıksız aşk. Kendinden vaz geçerek, direnerek, mücadele ederek, fedakârlık yaparak.

Üzüleceğinizi bile bile üstünüze gelenleri affetmeyin. Bilerek kendinden güçsüzü ezenler, ezilmeyi hak ederler.

Hayatın şaka yönü bitti artık. Gereklerle ne kadar kolay yüzleşirsen, çekeceğin acı o kadar az olur.

Hiçbir mevsimin suçu yok bu aşkta, tek suçlu sevgiyi intihar sürükleyen bizleriz.

.

Kâinatın büyüklüğünü hayal edemeyen küçük yüreklilerin klasik sözüdür, seni dünyalar kadar seviyorum demek. Çok seviyorum demeye çalışırken ne kadar az sevdiğini ağızlarından kaçırırlar istemeden.

Öyle şeyler yaşarsınız ki hayatta. Yaşamanın acısı, unutulmanın acısını bastırır.

Ben kaptan değilim dümenden anlamam. Kendini kaptan zannedenler hiç zahmet etmesin, bu gemi daha kalkmadan batar.

Allaha emanet ol dediğimizde, zaten ondan başka kimseniz olmadığını bilin. Şükrün olmadığı yerde yalnızlık normaldir.

Çektiğini acı sanıyorsan, bir de anasız babasız büyümeye çalışan çocuklara bak. Allaha nankörlük etme, bu haline şükret evlat.

Neyim mi var? Neyim yok ki? En başta da yeri asla dolmayan sen yoksun. Her şeyim olsa ne olmasa ne?

Çayı bile iki şekerli içen bir gence yalnızlığı sever misin diye sormak kadar ayıptı, beni seviyor musun diye sorman.

Beni en çok terkedilmek olgunlaştırdı. Şimdi öyle bir nasır kapladı ki kalbim, insanların hepsi terk etse bana mısın demez artık.

Yağmur bizim için yağıyorsa, dikkat et başucunda taşıdığın aşkıma. Bir kere kapılırsa fırtınaya, bir daha bulamazsın hayatında böyle bir sevda

Sinir uçlarımı yok ettin sevgili. Artık çok istesem de seni sevmeyi, başaramıyorum.

Allaha taptığın gibi taptığın bir sevgilinin seni seveceğine inanma. Hiç kimse Allahtan fazla sevildiğine inanmaz.

Bir kurşun sana, bir kurşun kendime sakladım. Yeter ki aşksızlık vurmasın bizi ansızın.

Kaybedecek bir sen kaldın hayatımda, aslında hayat sendin aslında ve gerisi kaybedilmemişti. Sadece yalanlar gitti, geriye gerçek aşkın kaldı sevgili.

Sen, benim sende ki yansımamsın sevgilim. Birimize bir şey olsa, diğerinin kolu kanadı kanar.

Gençliğimizde rüzgâr la bile yarış yaparken. Şimdiler de meltem esintisine karşı koyamaz olduk. Meğerse yıllar yormuş bizi be usta anlamamışız.

Kavuşamasan da hayalinde ki sevgiliye, bağrına taş basarsın ve yaşadığını bileyim bunda yeter diyerek avutursun kendini.

Tüm günahlarımın, gözyaşları aktı içime belli etmedim, hayat üstüme basıp geçti sesimi çıkarmadım. Aç kaldım, susuz kaldım sensizliğe yandığım kadar yanmadım.

En kötüsü de yalnızım ben dediğinde, hayır yalnız değilsin ben varım diyen birinin olmamasıdır. İşte o zaman anlarsın ki gerçekten yalnızsın, laf olsun diye değil.

Başarısızlık diye bir şey yoktur, yeteri kadar deneme yapmamak vardır. Unutma genç her başarılı adamın arkasında anaç bir kadın vardır.

Kaldır kafanı gökyüzüne bak, yaklaşıyor sevda bulutları yüklerini almış. İndir şemsiyeyi bırak dökülsün başından aşağı sevda. Başka yolu yok aşksız yaşamanın bu fırsatı kaçırma.

Önemli olan içiniz kan ağlarken, kendi acınızı yüreğinize gömüp, başkalarına tebessüm ederek umut verebilmektir.

İnsan sevincini nasıl dibine kadar yaşıyorsa, acısını da öyle yaşamalı. Duygulara gem vurduktan sonra ne anlamı kalır hayatın.

Hayat Everest dağı gibidir. Dışardan bakınca kolay gibi görünür. Başladığında önce kolay yorulmazsın, sonra birden nefes alman zorlaşır. Karşına zorluklar çıkmaya başlar aşmaya çalışırsın. İşte bu hayat sınavından mezun olanlar sadece zirveyi görenlerdir. Geri kalan ise zaten zirveyi göremeden yaşamını kaybetmiştir.

İlla bir kitap olacaksan, masal kitabı olma. Biyografi ol, okudukça anlayayım, anladıkça seveyim, sevdikçe âşık olayım, âşık oldukça senden vazgeçemeyeyim.

Sen ve ben ayrı değiliz. Bir bütünün parçasıyız. Ancak sevdiğimiz sürece tek parça kalabiliriz. Bir mücevher düşün, tek parça olarak ne kadar değerli ise, insanlarda birleştiklerinde ve tek parça olduklarında o kadar değerlidirler.

Aile düştüğünde yanında olan, ama kalkmak için elinden tutmak yerine, sana cesaret verendir. Çünkü her aile çocuğa balık vermek yerine, balık tutmayı öğretmesi gerektiğini bilir.

Ağır Damar Sözler

Bütün bu çökkünlüğümüz, yıllardır içimize attıklarımızın emaneti yüzümüzde. Dert içe atınca biter mi sanırsın ey dost? Ancak paylaşıldıkça, ağladıkça, haykırdıkça, dert akıp gider yürekten.

Kötü gününüzde yanınızda olanların değerini bilin. İşte onlar sizin gerçek dostunuzdur. Çünkü gerçek dost, iyi günde de kötü günde de dost bildiğinin yanında dimdik durur. Onun ezilmesine, üzülmesine, yıpranmasına izin vermez. Derdine derman, yaralarına ilaç olur.

Dikensiz bir çiçeği herkes sever. Önemli olan dikenlerine rağmen çiçeğe hak ettiği değeri vermektir. İnsanlar güller gibidir. Herkesin bir kusuru, eksiği, hatası kısacası dikeni vardır. İnsan biriktirmenin ve sevmenin tek yolu, iyisi ve kötüsü ile kabul etmektir kişileri.

Annem küçükken ağlamanın faydalı olduğunu söylerdi. Ağladığımız da gözlerimiz temizlenir ve yenilenirmiş. Erkekler ağlamaz diyenlere bakmayın siz. Düzgün erkekler ağlarlar, seven erkekler ağlarlar.  Ağlamak bir insanın en normal tepkisidir ve sadece duygusuz insanlar gözyaşı dökmezler.

Seven insan başkası için kendini yoran, ama kendisi için kimsenin yorulmasını istemeyen insandır. İyi insanlar hep vermek ama almamak isterler. İyi insanların değerini bilin. Dünyayı kurtaracak iyiliktir.

Yitik kentin, yorgun delikanlılarıydık. Sidik kokan caddelerde efkârdan içip dert deryasının içine dalardık. Sevgisiz büyümüştük, sevgiyi meylerde arardık. Garipliğimiz, yalnızlığımız, mahcupluğumuz hep kendimizedir zararımız.

Gittiğimiz yollara iş olsun diye gitmedik. Bizde r yok güzelim asla geri vites gitmedik. Sevene selam, gidene elveda, hem sevip hem gidene s.ktir çektik. Yüreğimizi iki paralık aşklara peşkeş çekmedik. Yalnızlığı yorgan yaptık üstümüze, kuru ekmeği katık huzuru aradık karanlık gecelerde.

Dünya nüfusunun çoğu kadın doğrudur. Her erkeğe en az 3 kadın düşüyor tabi baktığın zaman. Sadece 3 kadına sahip çıkmakla başlamalısın önce. Anan, yârin ve bacın! Bu 3 güzel insandır hayatında ki en değerli kadın. Kadındır insanlığın atası, üreten, seven, eğiten bundandır kadına saygı, bundandır erkeklerden üstün olması.

İki yüzlü insan müsveddesi. İki yüzünü  her gün makyaj yapıp bir de çıkarmak zor olmuyor mu senin için.

Nuh’un gemisi yeniden kalsa, seni gemisine hayvan olarak bile alamazdı. Çünkü seni çiftleştirecek bir eşini dahi bulamazdı.

Acılar çekerek öl demek bana yakışmaz, senin cezan daha ağır olacak. Mutluluğumu karşıdan görüp azar azar eksileceksin bu dünyadan.

Şu adiliklerine bakıp zaman zaman aklımdan ne geçiriyorum biliyor musun? Acaba seni bir kutuya koyup numune olarak bilim insanlarına göndersem mi kayıt altına alsınlar seni.

Yarı yolda insanları bırakanları hiç insan yerine koyamadım. Sen şimdi yerini anladın mı benim gözümde.

Senin özürlerin idam edilen adamın on dakika sonra gelen affına benziyor.

Ne kadar özür dilersen dile, cam fanus kırıldı bir kere parçalarını toparlayamazsın.

Doğru söylüyor dostlarım senin gibi gereksiz detayları kafama çok takıyorum.

Ben senin biletini kestim. Nereye mi? Cehenneme. Tek gidiş. Dönüşü olmayan yere.

Karaktersiz insanların seviyesiz  değerlerine çok yakışıyorsun Bu seneki yılın alçağı ödülünü sana verecekler diye duydum.

Yalanda, kibirde ve salaklıkta oskar verseler hepsini sen toplardın.

Laf söylesem anlamazsın küfür etsem cesaretin yok karşıma çıkamazsın. Suratına tüküreyim diyorum yüzün yok ki tükürüğüme bile değmezsin.

Bu kadar insan benzeyen ama insan değil başka bir tür olan senin için araştırma ekibi kurmuşlar ona göre dikkat et kendine.

Karaktersizlik ve sahtekârlık denince akla ilk gelen bir dünya markasısın.

Sevilecek insanlar  ve dövülecek sözde insanlar bir sıraya girse artık sen dövülecek insan kategorisine bile giremezsin. Kategori dışında değerlendireceğiz seni artık.

Karaktersizlik moda olsa takipçilerinle moda gurusu olurdun.

Dünyada gereksiz bir oksijen tüketicisin. Gübre olsan insanlığa daha fazla yararın olurdu.

Adam taklidi yapmayı nereden öğrendin? Gerçekten çok değerli bir hocan varmış.

Sen tilki olsan kaç yazar. Bir aslan kükredi mi tüm çakallar kaçacak delik ararlar.

Sana kapak yaptığım lafları satsam milyarder olurdum.

Şerefsizlik mertebesinde eşin benzerin yok. En önde bayrak taşıyıcısın.

Sigara içilmeyen alanlar yapıldığı gibi sana da ayrı bir bölüm yapmalılar.

Yaptıklarını yuttum, yalanlarına kandım sanıyorsun ya beni çok güldürüyorsun. Her şeyin bir zamanı var.

Sana söylemediğim kadar sustuğum küfürlerimde var.

İnsanları kandıra kandıra çıktığın yalanlarla tırmandığın merdivendeki insanlara iyi bak, aşağıya inerken de onlarla karşılaşacaksın unutma.

Bitmiyor yaptığın pislikler. Nereden geliyor bunun kaynağı dedim. Sonra suratına baktım. Anlamıştım.

Bana söylediğin yalanlar var ya gözümün içine baka baka ve hiç korkmadan sıkılmadan.  Sen onları bana söylerken ben senin bu deli cesaretine hayran kaldım.

Sana insanlığı anlatmak isterdim. Yalanlarını yüzüne vurmak ama bakıyorum da zaman kaybı bile değilsin. Sonra diyorlar ki; neden çok küfrediyorsun?

Fazla değer vermişiz sana anlaşılan. Soytarıydın şimdi kendine imparator sanıyorsun. Ama çok yakında anlayacaksın. Çok ama Çok yanılıyorsun.

Damar Laflar

Yârim, sevdiğim, meleğim. Tüm savaşlardan tek başıma galip geldim, bir tek senin aşkına yenildim.

Damarımda akan kan sen, kalbim de adı kazınmış sen, beni kesseler kanım sen diye akar, aşkın en derin kırmızısında çağlar.

Aşkına tutsak ben. Bana kaç diye kapıyı açsalar yine de kalırım. Bu gönüllü esarete müptelayım.

Sigaramın dumanında, kadehimin buğusundasın. Ne içkiye ne sigaraya müptelayım. Ben sana tutkun, sana aşığım.

Her kadehte içtiğim sen, her sigaramda ciğerlerime çektiğim sen. Kanım aksa sen sen diye akacak, varlığımda yokluğumda sen.

Adını dağlara yazmaya ne gerek var. Seni kalbime kazıdım. Adın bir mıh gibi çakılı orada.  Kimse ama kimse söküp çıkaramaz canımı benden alsalar da.

Avuçlarım kanıyor, gözlerim yanıyor, bu dünyaya sensiz geldim ama senin varlığınla doğdum. İşte ilk kez ben o gün güldüm.

Veteriner olsam derdini çözeceğim ama değilim.

Diyorlar ya zamana bırakmak gerek bazı şeyleri. O zaman her şey yoluna girer. Doğru olabilir ama istisnalar hariç seni zamana bıraksam değil adam olmak senden turşu bile olmaz.

Sana değer verirsem seni dinlersem var olursun. Kafamı çevirir sana bakmazsam sadece yok olursun.

Sorunların kaynağı olduğunu anlamaktan uzak olan senin gibi insanlar ancak başkalarının mutluluğunu bozmak için uğraşırlar. İşte bu kadar basit ve adisin. Ayağım altından çekil yoksa ezilirsin.

Kalbinin kötülüğü yüzüne fena vurmuş pek bir morarmışsın bir doktora görün istersen.

Karaktersizlikte bir dünya markası olmak kolay değil başkaları çalmasın bence patentini al.

 Dünya rekorlarını üst üste kırıyorsun şirretlikte millete tur attırdın hala yerlerde sürünüyorsun.

Cümlelerine koyduğun o fesat soru işaretlerinle beni yıldıramazsın. Senin satırların benim nokta koyduğum yerlerde biter inanamazsın.

Öyle kirlenmiş ki yalan sözlerinden yüzün yağmur bile yağarken çirkefin sıçramasın diye seni es geçiyor.

Bir isim arıyorsan ettiğin hainlik ve ihanetlere, mal kaybı diyelim çekip gidişine.

Her tarafın ateş olsa ne yazar tükürsem sönersin.

Gözüm görmesin seni demişsin iyi de benim gözünde değerin iki kuruş bile etmez ki şekerim.

Nasıl bir beyin özürlülüğü var sende . Hep söylüyorum Beyninle düşün saç diplerinle değil diye.

Evet herkes senin peşinde koşuyor doğru, hatta sıraya bile giriyor doğru. Ucuz malın müşterisi çok olur kendini Hint kumaşı görme istersen komik oluyorsun.

 Demek diz çökecekmişim sana yalvaracak kendimi affettirecekmişim. Daha çok beklersin. Ne diz çöker ne af dilerim. Geldiğim yollardan geri döner yalan fesat dünyanı başına çökertirim.

Benim arkamdan bu kadar laf ettiğine göre demek ki laflarımla sana epey geçirmişim.

Arkamdan konuşanlar ancak kıçımı öpmeye layıklar.

Alternatif enerji arayanlar sendeki negatif enerjiyle devrim yaratırlardı.

Biraz insan olabilir misin diye soracağım ama bilmediğin yerden sorup seni bunca insanın içinde daha da rezil etmek istemiyorum..

Sana insan muamelesi yapanlara çok üzülüyorum. Zaman kaybısın, sen insan değil olsa olsa insanın kötü bir kopyasısın.

Dijital fotoğraf gibisin sen. Gözümde büyüttükçe seni kaliten düşüyor anladım.

Gelişiyle hayatımı güzelleştirir bazısı, bazısı senin gibi defolup gidişiyle.

Seni görmesem de anlıyorum aynı ortamda olduğumuzu. Kükürt kokusunu hemen alıyorum. Kokun ele veriyor seni. Cehennemden gelen zebani gibi.

Sana efendiliğimden küfür etmiyor oluşum senin bunları hak etmediğin anlamına gelmiyor. Yine de susuyorum.

Sustuğunda daha akıllı göründüğünü söyleyen oldu mu hiç?

Bakıyorum yine ortalıkta dolaşıyorsun. Yine mi kafesini açık bıraktılar.

Güvendiğim insanlar sayılıdır. Biri benim. Diğeri kesinlikle sen değilsin.

Sana söylemediklerim söylediklerimden ağır, kaldırmazsın.

Beni veteriner mi sanıyor bunlar hep bana geliyorlar.

İhanet ve yalancılığın resmini yapar bir de reklam panolarına basarlarsa, hemen telif iste. Trilyoner olursun.

Benim sevgimle, kalbimle oynadın. Senden nefret ediyorum demek bile sana verilmiş bir değer olur. O yüzden nefret kelimesi bile çok sana. Seni kelimelerle, duygularla değil, kayıtsızlıklarla çıkarıyorum hayatımdan.

Sen arkadaşlıktan sevgiden dostluktan ne anlarsın. İhanetin kitabında senin adın altın harflerle yazıyor.

Utanmadan bir de aşktan sevgiden bahsedersin. Aşkın da sevginin de kanlı katili sensin.

Damar sözler yazımızın sonuna geldik, damar sözler gibi başkalarına laf koyabileceğiniz sözler için kapak sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat