Asker Sözleri

Asker sözleri yazımızda en sevilen asker mesajları, askerlik ile ilgili güzel sözler 2021 ve askerler için sözler bulabilirsiniz.

Asker Sözleri

Biz Türk askeriyiz, hainlere korku salar, cephelerde kelle alır, vatan için gerektiği yerde şehit oluruz.

Türk askerinin savaşa girmesini istemeyin, eğer biz savaşa girersek sizin gideceğiniz yer ancak mezar olur.

Korku nedir bilmeyiz, nerede olursa olsun savaşmaya hazırız. Düşman bizi vurduğunda değil, milletimiz bizi unuttuğunda kahroluruz.

Dağlar ne ki bizim karşımızda dursun. Biz dağları eritmiş kendi yoluna, yol yapmış bir millettin askerleriyiz.

Malazgirt’ten, Konya’ya, oradan, Bursa’ya, oradan İstanbul’a şimdi ise ülkenin her karış toprağında gözü olanın gözünü çıkaracak olandır Türk askeri.

Biz her zaman, her koşula hazırız. Düşman uyumaz, biz göz bile kırpmayız.

Bu bayrak solmayacak sonsuza kadar. Vatanın her karışında, göklerde dalgalanmaya devam edecek. Tek bir vatan evladı kalana kadar, bu böyle kalacak.

Bu vatanın toprağında gözü olanın, gözünü yemin olsun biz çıkarırız.

Biz ezanlarla doğduk bu topraklarda, sela ile öleceğiz, vatan için yaşayacağız. Şehadete yürümeyiz, gerektiğinde koşarız.

Birini sevmiş insan, sevdiğini anlatmak ister, bülbül durmadan gül hikayelerinden bahseder. Bizim anlatmak istediğimiz tek şey ise, al bayrağımızın hikayesidir.

Bu ülkenin evlatları, Allah’tan başkasına el açmaz, önünde diz çökmez. Bunların yerine ölmeyi tercih eder.

Düşmanlarımız bizi köşeye sıkıştıracaklarını sanırlar, basıp yürüdükleri toprakları sıradan bir toprak gibi görürler, ama bilmezler ki altında yatan ecdadımızı örnek aldığımızı.

Biz sadece yaşayarak çoğalmayız. Düşmanlarımız bizi öldürerek yok edeceklerini düşünürler. Ama bilmezler ki biz öldükçe çoğalırız.

Bu vatan topraklarında kimse bayrağımızı indiremez, hiç kimse ezan sesimize karışamaz, biz ölsek bile şehitlerimiz savaşmaya devam.

Sevdiğim sana özlem çekiyorum biliyorum ama vatan görevimin önüne hiçbir şey geçemez. Biz ömür boyu görevliyiz sevdiğim. Vatan ne zaman zora düşse yanında oluruz.

Sevdiğim sen gittiğindendir hep bir tarafım eksik, seni uzun bir süre göremeyeceğimi bilmiyorum fakat, vatan borcu bu her şeyden önce gelir.

Askerlik ile İlgili Sözler

Biz Türk askeriyiz, bu ülkenin neresine gidersen git biz oradayız. Gerektiğinde vatanı korumak, gerektiğinde milletimize hizmet etmek bizim için büyük şereftir.

Sevdiğim, vatan borcumu yaparken en çok seni özledim, en çok senin kokunu içime çekmek istedim. Ama biliyorum ki biz bu vatanı korumaya devam etmezsek eğer, seni hiç görememe ihtimalim olabilir.

Vatan bizim için bir toprak parçası değil ki, biz bu vatanın delisiyiz. Aklımızda, kalbimizde bütün hücrelerimizdedir vatanımız. Neden mi? Bu vatan olmazsa, biz nefes alamayız, yemek yiyip mutlu olamayız bile. Bu yüzden kimse bize vatanımızı anlatmaya kalkmasın.

Askerlik bitmez diyorlar, bu kadar süre yapılır mı diyorlar. Ama kimse bana sormuyor sen ne kadar yapmak istiyorsun diye. Ben 12 ay değil, ömrüm boyunca bu vatanı korumak için varım.

O kadar güzel bir ülke de yaşıyoruz ki, 81 ilinde 81 farklı kültür yaşanıyor. Bu vatanın her noktasının kıymetini bilmek bize düşüyor. Elbette ki vatanı korumak da bizim boyun borcumuzdur.

Ey bu vatanın şehit düşen, ölmez kahramanları. Siz bu vatan için canınızı ortaya koydunuz. Bayrağımız yere düşmesin, milletimiz var olsun diye, askerimiz geride gözleri yaşlı insanlar bıraktı. Ama hiçbir karış toprağımız, düşmanın eline geçmedi ve geçemeyecek.

Biz cesur bir milletiz. Gerektiğinde bu vatanı korumak için ölüme gideriz. Öyle diğer milletler gibi de değil. Her vatan evladı, en önünde düşmanla çarpışmak için, yarışır.

Vatan borcu sevdiğimden de anam babamdan da önce gelir. Biz Türk askeri eğer yaşadığımız yeri koruyamazsak ne bu ülke kalır ne de içinde yaşayan sevdiklerimiz. Bu yüzden sevdiğim, bu vatanı senden daha çok seviyorum.

Canım sevdiğim, aramızdaki mesafeler, aşktan ötedir. Askerim senin hiç canını sıkma, ben kendime ve çocuğumuza da sen gelinceye kadar iyi bakacağım.

.

Sevgilim senin bana olan sevgin bana emanet, bu vatanın her karış toprağında sana emanet.

Sevdiğim, seni çok seviyorum ve çok özledim. Vatan toprağını korurken hep seni düşünüyorum. Sevdiklerimin bu ülkede yaşaması için elimden gelenin en iyisini yapacağıma sana söz veriyorum. Bir gün bu hasretimiz son bulacak, güven için yaşamaya devam edeceğiz.

Sevgilim sadece sen şafak saymıyorsun. Bende burada bu vatan için sayıyorum. Bir gün görevim burada bitecek, ama vatanın her toprağında devam edecek. Ben sadece benim yerime gelecek vatan evlatlarını bekliyorum.

Şafak, bir askerin saydığı günden ibaret değildir sadece. Bu vatanın büyümesi, gelişmesi için geçen süredir aynı zamanda. Düşmanlarımızın daha çok korktuğudur şafak.

Al bayrağımız uğruna canımız feda. Hem de öyle gösterişten değil. Seve seve, düşmana koşa koşa can vermektir bu vatan toprakları.

Kalbimin en içinde, derinliklerinde sen varsın. Elimde vatanın silahı, gecenin karanlığında sana kavuşmaya gün sayıyorum.

İmanımız bizimle beraber, sevdiklerimizi korumak üzer yemin etti. Vatan ve millet bize emanet. İmanımız elbette düşmanın üzerine korkmadan saldıracaktır.

Askerlik ile ilgili sözler paylaştığımız asker sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir yorum

  1. seytan seytan 22 Mayıs 2019

    askımız yalan oldu hayatımız muptezel oldu dogrudur hakım bey umuda kelepce vurdunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat