Ağır Abi Sözleri

Ağır abi sözleri yazımızda en damar ağır abi sözleri bulabilirsiniz. Burada kendinizi ifade edebileceğiniz en güzel sözleri bulabilirsiniz.

Ağır Abi Sözleri

Mevzu derin be güzelim, ayıkamazsın. Ne kadar çok sevildiğini, kendin bile anlayamazsın.

Senin yapacağın atar, sanma ki beni bağlar. Çocukken boş teneke ile davul çalıp ses yapan çocuklardık. Sen atar yaptıkça, yeniden o sesi hatırladık.

Sanıyor musun ki bir daha bu kadar çok sevilirsin? Kusura bakma güzelim. Böyle bir sevgi için, sen ancak hayal kurarsın. Bir daha uğruna gençliğini feda edecek, bir deli daha bulamazsın.

Tespihimiz elimizdeyse, hakkıyla çekeriz. Garibana nefes olur, zalimin nefesini keseriz. Düşmüşe vurduğumuz görülmemiştir. Biz ezersek ancak, garibanı ezeni ezeriz.

Güzel gülen adamlar, acıyı hakkıyla yaşanlardır.

Psikopattır gülüşlerim. Karaktersize önemsiz gelir küfürlerim. Kimse hariçten gazel okumasın, adam olana dostçadır benim sözlerim.

Bizde sevgi sözcükleri, boş tenekelerin çıkardığı sese benzemez. En dolusundan yürekten çıkar. Biz seversek, bizim gibisi kaldırır, bizim gibi olmayan çabuk bıkar.

Her önüne gelene kadınım demek yerine önce kendine bir defa adamım diyebilsen, tüm sorun çözülmüş olacak paşam.

Damsız girilmeyen ortamlar bize terso. Selamsız girilmeyen ortamlar, bizim mekanımızdır hemşo.

Üç beş kendini bilmez, çok aksi birisi olduğumu söylüyormuş. Aksilikle, gevşek ve yavşak insanları sevmemek arasındaki ince çizgiyi görememişler anlaşılan.

Bela ile aramızdaki hız yarışı başladı. Yavaş yürüsem o bana, hızlı yürürsem ben ona yetişiyorum. Mıknatıs gibiyim be hafız. Nerede bela var, üzerime çekiyorum.

Ya baş rolde yer alırım, ya yönetmen koltuğunda. Ama senin senaryo yazdığın ortamda, figüran olmam ben asla.

Sabrımın sonu selamet değil, kesinlikle felakettir. Sabrımı sınamaya çalışanların dikkatine, önemli sunulur.

Bize basit sevdalar hep terstir. Birilerinin peşine düşmek gibi bir niyetimiz asla olamaz. Aklımızda kalacakların değil, aklımızı alacakların peşindeyiz.

Güya benim iyiliğimi düşündüklerinden, bana zarar verenler var. Benim iyiliğim yerine, yaptığınız yavşaklıkların sonucunda ne oluruz diye, kendi iyiliğinizi düşünmeniz önemle tavsiye edilir.

Bir eyvallah ile, bir haydi yoluna dememe bakar her şey. Bu iki kelimeden önce yaşananları, hiç yaşanmamış gibi davranmakta üstüme yoktur.

Delikanlı sözler için tıklayın.

Herkes kral olup, taç takmak peşinde. Sayılar öyle seviyeye ulaştı ki, adam olacak insan sayısında bir hayli düşüş olduğu tespit edildi.

Gevşekliğin moda olduğu bir ortamda, delikanlılık ve ağır abilik itici gelebilir. Sorun yok. Zaten biz bela mıknatısıyız. Ondan başkasına çekici gelmiyoruz be güzelim.

Daha düne kadar ağabey diye peşimizde koşan pastörize süt çocukları, bugün karşımızda tespih sallayıp atar yapar olmuşlar. Anlaşılan o ki, bizim kendilerini hala çocuk kabul ettiğimizi anlamamışlar.

Şu hayatta öyle yavşak ve gevşekler var ki. Yüzünde can verecek kadar dost ve delikanlılar. Arkandan ise canını alacak kadar düşman ve fistanlılar.

Hayaliyle yaşayıp hayal kurduranların, hayallerini yaşayamamaları dileğimle.

En Damar Ağır Sözler

Çektiklerimi görüp bundan mutluluk devşirenler, aslında bu çekilenlerle bu koca  binanın temelinin, daha sağlam olduğunun farkında değiller.

Hiçbir menfaat için, hiçbir şekilde eğilmem.  Hesap vereceğim tek makam Rabb’imdir. Kuluna asla hesap vermem.

Bizde kadın, bizim olsa da olmasa da namustur. Bizimken kendi namusumuz, değilse bir ailenin namusudur.

.

Bundan sonra kim neye layıksa, odur onun için tek değer. Herkes nasıl davranırsa, değerini kendisi belirler.

Zaman çok değişti artık. Menfaati uğruna insanlık ve şerefini satanlar, menfaat uğruna dostunun boynuna satılık levhası takanlar. Ne menfaatlerle işimiz olur, ne menfaatperest gevşeklerle işimiz olur.  Ortamlarda bizi öne çıkaran yanımız, işte bu asil duruşumuzdur.

Ağır abilik, verdiği sözde durabilmektir. Sözü uğruna, ölümü göze alabilmektir.

Tarz peşinde koşmak için ağır abi takılanlar, sosyete kızlarının silikon dolu dudakları gibidir. Ne kadar şekil almaya çalışırsa çalışılsın, orijinallikten uzak olduğu bellidir.

Kalemimi kırdığını söyleyen gevşeklere son sözüm. Kırdığınız kalemin mürekkebinde boğulacaksınız.

Hata yapmak insana mahsustur. Her insan hata yapar. Ama erkek adam, yamuk yapmaz sadece hata yapar.

Her erkeğin sevgilisi olabilir. Lakin her kızın delikanlı sevgilisi olmaz.

Dünyanın düzeni bozuldu. Pek kalmadı eskisi gibi adam kalan. Günümüzde üç kuruş menfaat için, kimisi yalan olmuş kimisi zehirli bir yılan.

Bir kere yaralanmış delikanlı yüreğimiz. Bu yüzdendir uzatılan çiçek dalını bile, zehirli bir hançer zannedişimiz.

Öyle şahsiyetsizler var ki, onu adam diye takip eden gölgesine bile yazık.

Sert sözler için tıklayın.

Delikanlı adam, dizleri üstünde yaşamak yerine, ayakta ölmeyi tercih eder. Eğilip bükülmektense, ayakta ölmek ona yeter.

Bindiği araba, giydiği elbise ile hava atanlar. Aldanmıyorum cakanıza. Sizi ancak tanımayanlar adam sanırlar.

Hiçbir zaman günün adamı olacak kadar karaktersiz olma. Hakikat, değişmeyecek tek gerçektir. Bu yüzden eğer delikanlıysan, sadece hakikati kovala.

Bizi annelerimiz kendine dikkat et diyerek değil, sakın kimseye bulaşma diyerek büyüttü paşam. O yüzdendir, bizim hayatımızda imrenerek baktığın bu deli dolu yaşam.

Sağda solda pabuç sürtüp evine ekmek götüremiyorsan. Boşuna delikanlılıktan, ağır ağabeylikten bahsetme be paşam.

Biz bir tek kendimizi düşünemedik. Derdi olana derman, yolcu olanın yanında yollara revan oluruz. Herkesin derdini hatırlamaktan, kendi kendimizi unuturuz. Bu yüzdendir ki sevmeyenimiz kadar, sevenimizde çoktur.

Kimine cesaret verir, kimine çok ağır gelir sözlerim. Çünkü alem bilir ki, delikanlıdır yüreğim. Dost olanla yolum  vardır, düşman olanla sorunum vardır. Dost olana dünya vardır. Düşman olana dünya dardır.

Ağır abi sözleri yazımızın sonuna geldik. Bizi takip etmeye devam edin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by WordPress - Copyright ©2020 Güzel Sözler tüm hakları saklıdır. Tüm şikayet, öneri ve sorularınız için İletişim'e geçiniz.
Güzel Mesajlar
Reklamı Kapat