Sevgi Sözleri

Sevgi sözleri yazımızda sevgiliye sevginizi anlatabileceğiniz sevgi sözleri, romantik sevgi mesajları ve sevgiliye sevgi yazıları bulabilir bu aşk sözlerini sevdiğinize göndererek gönlünü hoş edebilirsiniz. Kadınlar böyle jestleri sevdiğinden tüm erkeklere bu sözleri sevdiklerine göndermelerini öneriyoruz. 🙂

Sevgi Sözleri

Senin adın geçmiyor ise içinde, tüm cümleler anlamını yitirmiştir benim için. Ne okumayı seçerim, ne yazmayı.

Seni sevmelere doyamıyorum. Acaba besmele çekmeden mi başladım seni sevmeye?

Çok tehlikeli bir uçurum gibiydi gözlerin, öyle ki düşmek istemesem de düşüverdim içine.

Allaha uzattığım ellerimsin, dudaklarımdan çıkan duamsın, gelecekte alın yazımsın, kaderimin bana getirdiği deli sevdamsın, iyi ki varsın.

Aşkın kalbime ektiğim bir tohumdu önce. Sevgim le suladım fidan oldu. Şimdi ise içimde sadece sen varsın, ben sen oldum hayatım.

Bir günde dört mevsimi bir bedende yaşar mı insan? Seni sevince anladım, benim için sadece tek mevsim var ve adı sensin sevgilim.

Öyle bir yârin olsun ki dostum, seni öpmediği gün uyku tutmasın, seni duymadığı gün mutlu olmasın.

Ey kalbim, illa seveceksen eti kemiği değil, karşında kinin yüreğini sev. Et ve kemik geçer gider, sevgi bir defa sardı mı yüreği, ömür boyu yanından ayrılmaz.

Sensiz yemek boğazımdan geçmiyordu. Artık sensiz nefes de alamaz oldum. Gel beraber nefes alalım aşkım, sensiz yaşayamaz oldu sol yanım.

Gece olmasın istiyorum artık. Çünkü aramızda tek engel geceler. Seni benden koparan ve sarılamadığım, koklayamadığım, öpemediğim o lanet gecelere düşmanım.

Öyle kolayca kırma kalbimi, unutma o kalbi seni de beni de sonsuz seven Allah yarattı. Allah aşkına sev beni.

Sabahları uyanmak istemiyorum kendi gerçekliğimde. Seni görebildiğim tek yer rüyalarım ve rüyalarımda ölesiye seviyorum seni.

Sev beni delice, hayat kısa. Rüzgâr ol, yağmur ol gel saçlarımı okşa. Gir yüreğime ve ölene dek oradan asla çıkma.

Sevgi paranın satın alabildiği şeyler değildir. Aksine paranın asla satın alamayacağı şeylerdir. Sevgi pahalı bir saat, lüks bir restoranda yenilen bir yemek değildir. Sevgi mutlu olduğun kişiyle yaşadığın her andır.

Başkaları için tek kelime anlam ifade etmeyebilirsin. Benim için ise tüm kelimelerle kurulan güzel cümlelerin hepsisin.

Sen üşüdüğümde açıp beni ısıtan güneşim, sen dudaklarım kuruduğunda yüzüme damlayan yağmur tanesisin. Sen benim hayat pınarımsın.

.

Gerçek sevgi anlık olan değil, sonsuz olandır. Bu yüzden gözlerimi kapatana kadar yanındayım sevdiceğim.

Leziz bir yemeği yemek gibi seviyorum seni. Kendimi durduramadan, aç gözlülükle ve tıka basa.

Sırf başkası mutlu olsun diye sevme, çünkü sadece başkaları için sevenler, kendi değerlerini bilmezler. Kendi değerini bilmeyen birinin ise sevdiği insan değerini bilmez.

Ölmemi bekleme beni sevdiğini söylemek için. Bak günlerim sayılı, sevgi öyle bir şeydir ki, insan sevdiğini her an kaybedebileceği için söylemelidir her gün onu çok sevdiğini.

Allah’ım sana tek duam, onun canını almadan önce al beni yanına. Ölüm bile onun acısını görmekten daha az acıtır çünkü canımı.

Sen umutlarımın sahibi, biricik eşim, kalbimin kraliçesi, yaralı bedenimin ilacısın sevgilim. Sensiz hiçbir günüm, gecem geçmesin.

Seni sevmek, dünyanın en zor işi olsaydı, yine de vazgeçmez ve sevmeyi başarırdım seni.

Değişmeyen tek şey, değişimin kendisiymiş. Benim aşkım da sana karşı asla değişmeyecek sevgilim.

Benim için ağlama sevgilim, gözyaşlarına kıyamam senin. Üzülme seni öylesine seviyorum ki dünyalara değişmem neşeni.

Sevdamı evinin duvarına yazdım, beni sevmesen bile benim sana olan sevgimi her sabah görebil diye.

Ey sevgili, bu fani dünyada ömrüm seni aramakla geçti. Ne mutlu, çok şükür ki Allah seni bana yar etti.

Sevmek dış görüntüyü beğenmek olmamalı sadece, sevmek o insanın bir bakışını, konuşmasını, mimiklerini, kısacası her şeyini beğenmek ile ilgilidir

Aşk bahçemde bir papatya gibisin, ne zaman seviyor, sevmiyor diye yapraklarını koparsam, sevmiyorsun çıkıyorsun.

Tek bir günahım var benim, o da seni kendimden daha fazla sevmek, cezamı çekmeye seve seve razıyım aşkım.

Seni it gibi sevdiğimi anlaman için, illa ki bir tarafını mı ısırmalıyım? Aç kulaklarını dinle işte güzelce söylüyorum. Seni çok ama çok seviyorum.

Sevginin paylaşmak olduğunu, seninle yüreğimi paylaşınca anladım sevgilim. Şimdi aynı bendende tek can gibiyiz.

Seni ne kadar sevdiğimi bilseydin, beni kabul etmediğin için kahrından ölürdün.

Dünyanın en güzel enstrümanı bile, senin sesinden güzel olamaz benim için. Sen ruhumu dinlendiren melodimsin aşkım.

Sevmeyi bilmiyorsan eğer, mutlu olamıyorum diye isyan etmeyeceksin.

İnsan boğulacaksa, yalnızlığın nehirlerinde değil, sevdanın okyanusunda boğulmalı.

Sen istediğin kadar bana seni sevmiyorum de. Gözler kalbin aynasıdır asla yalan söylemez. Beni çok sevdiğini okuyorum göz bebeklerinden.

Hiç şiir yazmamış olan ben, seni tanıdığım günden sonra şair oldum. Artık her kalemi elime aldığımda, sana olan sevdamı döküyorum mısralara.

Doğan her yeni gün ile beraber, uyandığımızda gözlerin doğuyor gözlerimin içine güneşim.

Seni beynim değil kalbim seçti, ben tüm mantıksızlık ve zorlukların içinde mücadele ederek beynimin inadına seviyorum seni.

Seni, bir müptezelin uyuşturucuya olan bağımlılığı gibi seviyorum. Sensiz sinir krizleri geçiriyor, kendimi kaybediyorum.

Bir meleğin kanatlarına yükledim aşkımı, sana getirip avuçlarına koysun diye. Al o aşkı ve koy şimdi yüreğine sevgilim.

Bir evladımı, bir de seni kendimden vazgeçecek kadar seviyorum sevgilim. Sen olmadan hayat benim için yok hükmünde.

Bir meltem rüzgârı eserse sol yanağına, bilgi o rüzgâr sana dudaklarımı getirmiştir. Kabul et ve yüreğine koy aşk dolu busemi.

İnsanlar gökyüzünde ki yıldızlar gibiydi, ben hepsini bir kenara ayırıp güneşimi, ayımı yani seni seçtim.

Kusursuz bir kul görmek istersen aynaya bak. Orada gördüğün bu dünya güzeli kadın, kâinatın sekizinci harikasıdır benim için.

Bir gül olsaydım beni sımsıkı tutmanı isterdim. Öyle ki dikenlerimi sana saplayıp, içine, kalbinin derinlerine nüfuz edebilmek için.

Dünyanın her yerinde seni aradım bulamadım. Meğerse ilk aramam gereken yerde beni beklermişsin. Kendi içimde.

Sen benim beyaz güvercinimsin, kanatlarında umut, gagasında sevgi taşıyan. Ve ben seni öyle kolayca gökyüzüne bırakamam. Korkarım kaybolacağından ve bana bir daha dönmeyeceğinden. Çünkü sen gidersen hayat benim için biter sevdiceğim.

Sen yoksan eğer hayatımda, kanım akmasın damarımda, gözyaşı kalmasın ağlamaktan göz pınarlarımda ve kalbim atmayı kessin yokluğunda sevgilim.

Kapa gözlerini, dal rüyalara. Bir gül bahçesinde hayal et kendini. Ellerini uzat dokun bana, dokun ki güller koksun buram buram vücudunda ve aşkımın ateşini kazısın yüreğine sevgilim.

Ben seni unutmak için değil, her gün hatırlamak ve geleceğime kazımak için sevdim. İsterse dünyam yansın, hatta kopsun kıyamet, cehennem düşsün üzerime yine de senden vazgeçmeyeceğim.

Ne yollara girdim sonu belli olmayan, ne zorluklarla mücadele ettim, kalmadı dermanım yorgunluktan ama pes etmedim. Beni bir tek sen pes ettirdin aşkım, bir tek sana karşı böylesine zayıf ve çaresizim.

Sen ellerimi tuttuğun sürece gelsin tüm kötülükler üzerimize, sevgimizin aydınlığı yok eder hepsini, umut dediğin aşkın silahıdır, tüm karanlıkları aydınlığı ile aydınlatır.

Güneş sisteminde ki en güzel gezegensin sen. Sana ulaşmak için kâinatın sonuna dahi giderim. Senin için can vermem gerekirse sevgilim. Hiç düşünmeden ömrümü yoluna sererim.

Sevgi sözleri yazımızın sonuna geldik, sevdiğinize aşk dolu sözler için aşk sözleri ve sevgiliye uzun mesajlar yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Paylaş:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.